ΑΝΔΡΕΣ: Θέλει δουλειά πολλή…

Κόντρα στον Τριφυλλιακό, ομάδα Γ’ κατηγορίας, ο Απόλλωνας είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο 40λεπτο, με Κωνσταντάκη και Γκρέμο, καθώς και ένα ακυρωθέν γκολ (Παππάς).

Βρέθηκε όμως πίσω στο σκορ στο 27′ με ένα ωραίο σουτ εκτός περιοχής κι ενώ ως εκείνη τη στιγμή δεν είχε απειληθεί.

Η ισοφάριση στην επανάληψη ήρθε πολύ γρήγορα (43′), με τον Δημήτρη Παπουτσή με ωραία ενέργεια να δίνει έτοιμο γκολ στον Θωμά Γκρέμο, που δεν γινόταν να αστοχήσει.

Λίγο αργότερα όμως (47′) έγινε το 1-2 σε στημένη φάση και στην πορεία του αγώνα, με τις πολλές αλλαγές, χάθηκε ο όποιος ρυθμός προσπαθήσαμε να επιβάλλουμε.

Σημειώναμε και μετά το φιλικό με τη Λυκόβρυση ότι έχουμε μπροστά μας μια σχεδόν καινούρια ομάδα, πολύ νεανική, που θα χρειαστεί το χρόνο της.

Η υπομονή υπάρχει, τα συστατικά επίσης και όλοι θα είμαστε δίπλα σε αυτή την ομάδα, σε αυτή τη μεταβατική χρονιά.

Ο κόουτς Γιώργος Λαζάρου χρησιμοποίησε απόψε 24 παίκτες και κανένας δεν έπαιξε πάνω από 60 λεπτά, αφού η ομάδα προερχόταν από δύσκολη προπόνηση την προηγούμενη μέρα.

Για διάφορους λόγους απουσίασαν οι Κουφός, Κοτσαύτης, Πετρακάκης, Γκάνιας, Γιουσίφ, Μαραθός, Αλεξόπουλος και Καλλιαμπάκος.

Επόμενο (και τελευταίο, πριν το κύπελλο) φιλικό την Κυριακή (7/9), κόντρα στον συμπολίτη Ατρόμητο Χαλανδρίου.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μλαντένοφ (25′ Καραογλάνης/55′ Κτενιαδάκης), Αρτσάνος (41′ Μαρέντης), Παναγιώτου (41′ Κούκος Β./66′ Πιτσίκαλης), Δημαλέξης (58′ Τσεσμελής), Παπαγιαννόπουλος (56′ Κασσαβέτης), Παπουτσής (58′ Συγγρός), Φελέκης (58′ Κούκος Θ.), Γυφτέας (41′ Λισγάρης), Γκρέμο (58′ Κανέλλος), Παππάς (41′ Κανδεράκης), Κωνσταντάκης (41′ Ισμέρης).