Απόλλων – Ηλιούπολη 1-2 (Νέοι): Καλοί αλλά άτυχοι

Οι μικρές λεπτομέρειες ήταν εκείνες που έκαναν τη διαφορά και έφεραν την ήττα με 1-2.

Στην ουσία, δύο φάσεις και δύο γκολ έκανε ο αντίπαλός μας, που δεν έχει βάλει λιγότερα από τρία σε κάποιο από τα παιχνίδια της. Και οι φάσεις, μάλιστα, προήλθαν από δικά μας λάθη.

Η ομάδα μας ισοφάρισε προσωρινά στο β’ ημίχρονο με γκολ του Πωλ Ντυράν και αμέσως μετά έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Παπουτσή για να μπει μπροστά στο σκορ.

Πιο αποτελεσματική η Ηλιούπολη, έκανε το 1-2 και το κράτησε μέχρι το τέλος.

Ευχαριστημένος, πάντως, δήλωσε από την προσπάθεια των παικτών του ο τεχνικός Αντώνης Ταβερνάρης.

«Τακτικά πήγαμε πολύ καλά, τους πιέσαμε και δεν τους επιτρέψαμε να κάνουν το παιχνίδι τους. Είμαι ικανοποιημένος από τα παιδιά, πιστεύω ότι δεν αξίζαμε την ήττα».

Η αρχική 11άδα: Πολυκαλάς, Αλεφαντής, Δ. Ντυράν, Βλογιανίτης, Τσούπανος, Παναγιώτου, Χρόνης, Π. Ντυράν, Παπουτσής, Μουστάκας, Πέτοβιτς.

Αγωνίστηκαν και οι: Σανούδος, Κορναράκης, Ράτης, Γογγολίδης.