1 - 1
ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ
15 Οκτωβρίου 2017 - 13:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3

Δίκαιη μοιρασιά

Ολα τα αποτελέσματα συμπλήρωσαν οι Νέοι 2 του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ, καθώς μετά το 1-1 με τον Πανθησειακό μετράνε μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα.

Δίκαιη μοιρασιά βαθμών για το συγκρότημα του Πέτρου Αντωνίου, με αντίπαλο τον Πανθησειακό.

Η ομάδα μας είχε την εδαφική υπεροχή και περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της στο α’ ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με προβολή του Τζονικάι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πανδή. Σε αυτό το διάστημα το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο του 1-0, αφού χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη οι αντίπαλοι είχαν την πρωτοβουλία, πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση, καθώς ο Απόλλων δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει κάποια από τις αντεπιθέσεις του.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Πατεράκης, Λαφιατής, Ντίνης, Τζονικάι, Σκόντζος, Παππά, Χριστοδούλου, Κουσούνης, Χαραλάμπους, Πανδής, Αλεξανδράκης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Σταθόπουλος, Τασσόπουλος.