ΑΚΑΔΗΜΙΑ: Ολα τα τμήματα στην 1η θέση!

Εντυπωσιάζουν τα τρία τμήματα της Κ17 και το Κ15 στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ, καθώς καταλαμβάνουν την πρώτη θέση των ομίλων τους! Διαβάστε τι έγινε το Σαββατοκύριακο 21-22 Οκτωβρίου 2023.

Δείτε εδώ τα ρόστερ των αγωνιστικών τμημάτων.

Κ17 (1): Απόλλων Χαλανδρίου – Αρης Χολαργού 4-0

Καλό παιχνίδι σε γενικές γραμμές από την ομάδα μας αλλά υπάρχουν ακόμα περιθώρια βελτίωσης.

Κυρίαρχος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Απόλλωνας προηγήθηκε στο α’ μέρος με τον Κοκκίνη, σε ιδανικά εκτελεσμένη αντεπίθεση.

Στο β’ μέρος βρήκαμε περισσότερους χώρους και τους εκμεταλλευτήκαμε απόλυτα, σκοράροντας με τους Ζυγομήτρο (45’), Γκιονάι (55’) και ξανά τον Κοκκίνη (75’).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μακρής, Καζάνης, Λακιώτης, Μπουργάνης, Ρίζος, Ζυγομήτρος, Κοκκίνης, Ζώγας, Γκιονάι, Βενιέρης, Μολογιάννης (Δράζιος, Κατρακάσης, Δανέζης, Καραμήτρος).

Κ17 (2): ΣΑΚΑ – Απόλλων Χαλανδρίου 1-3

Ο Απόλλωνας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 1ο λεπτό του αγώνα στο Ψυχικό και παρότι στο α’ ημίχρονο τίποτα δεν του πήγαινε καλά, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 30’ με κοντινή κεφαλιά του Τριαντάφυλλου.

Στο 2ο μέρος χρειάστηκαν δύο σωτήριες επεμβάσεις του Γιαννούλη, σε πέναλτι η πρώτη και σε μακρινό σουτ που πήγαινε στο «Γ» η δεύτερη, για να ξεκινήσει στη συνέχεια η αντεπίθεση και να ολοκληρωθεί η ανατροπή, μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες.

Ο Ζερβέας στο 70’ έκανε το 1-2, ακολούθησαν δύο δοκάρια του Μιχαλακόπουλου και το τελικό 1-3 από τον Χαλιάσα με ψύχραιμο πλασέ στο 74’.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μουσούντας, Νικηφορίδης, Κατσαρέλιας, Διακοσταμάτης, Κόλλιας, Καρκάνης, Χαροκόπος, Τριαντάφυλλος, Ζερβέας, Μπενίσης, Κατσαρής (Μιχαλακόπουλος, Γεωργιάδης, Κωνσταντουδάκης, Γιαννούλης, Χαλιάσας).

Κ17 (3): Απόλλων Χαλανδρίου – Νέα Ιωνία (2) 5-0

Πάρα πολύ καλή η ομάδα και σοβαρή, παρότι το σκορ ήταν ήδη 3-0 στο 15’ (αυτογκόλ, Κλημαθιανός, Ρουτσάι).

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν όλες οι αλλαγές σχετικά νωρίς και δεν έπεσε το επίπεδο, που σημαίνει ότι υπάρχει βάθος στο ρόστερ και η ομάδα είναι δεμένη. Μπαρμπαβασίλογλου και Καλημεράκης διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μούτσι, Χατζημιχαήλ, Δεληγιάννης, Τσαΐνης, Καλημεράκης, Ανδρουτσόπουλος, Ρουτσάι, Ντάκας, Μοσχοβός, Κλημαθιανός, Παπαδημητρίου (Τριανταφυλλάκης, Μπεκές, Μπαρμπαβασίλογλου, Σωτηρόπουλος, Μακαβέλος, Κάκαλης, Βλάχος).

Κ15: Ατρόμητος Χαλανδρίου – Απόλλων Χαλανδρίου 1-2

Από ένα πολύ καλό ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Στο 1ο ήταν ανώτεροι οι γηπεδούχοι και μάλλον δικαιούνταν κι άλλο γκολ, εκτός αυτού που πέτυχαν.

Στο 2ο ο Απόλλωνας ανέβασε κατακόρυφα το πρέσινγκ και τα τρεξίματά του, με αποτέλεσμα να δημιουργήσει ασφυκτική πίεση στον αντίπαλο και πολλές τελικές.

Η ανατροπή ήρθε με τα γκολ των Τσίτουρα και Βαϊόπουλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σαλάντης, Γεωργάκης, Δεμερούκας, Παπαδόπουλος, Μεταξάς, Βαϊόπουλος, Τσίτουρας, Χριστοδούλου, Μπουγιούκος, Λυκόπουλος, Γκίνης (Βογιατζής, Τσιαδής-Δημητρόπουλος, Ηλιόπουλος, Κόκκινος).