ΑΚΑΔΗΜΙΑ: Τα match reports του Σαββατοκύριακου (30/09-01/10)

Διαβάστε τι έκαναν οι ομάδες του Απόλλωνα Χαλανδρίου Κ17 και Κ15 στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αθηνών.

Δείτε εδώ τα ρόστερ των αγωνιστικών τμημάτων.

Κ17 (1): Απόλλων Χαλανδρίου – ΑΟ Βύρων 9-0

Η ομάδα του Φώντα Κούρτη μπήκε δυνατά από την αρχή και κυριάρχησε, όπως δείχνει το τελικό σκορ.

Δίχτυα βρήκαν οι Γκιονάι, Κοκκίνης, Καραμήτρος, Μολογιάννης και Δράζιος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Αβράσογλου, Δανέζης, Κατρακάσης, Λακιώτης, Ζυγομήτρος, Δράζιος, Καραμήτρος, Ζώγας, Γκιονάι, Βενιέρης, Κοκκίνης (Μάζης, Μολογιάννης, Μακρής).

Κ17 (2): ΠΑΣ Γαλάτσι – Απόλλων Χαλανδρίου 0-2

Τυπικά φιλοξενούμενη η ομάδα του Απόστολου Τουρούνογλου, μπήκε από το 5ο λεπτό μπροστά στο σκορ, με σουτ του Ζερβέα.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης έγινε και το 0-2, με πέναλτι του Κάτσαρη, σε φάση που αποβλήθηκε αντίπαλος καθώς έδιωξε την μπάλα με τα χέρια σε κεφαλιά του Διακοσταμάτη.

Από εκείνο το σημείο η ομάδα μας διαχειρίστηκε άνετα το παιχνίδι κρατώντας την μπάλα στο μεγαλύτερο διάστημα και χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Γιαννούλης, Νικηφορίδης, Κατσαρέλιας, Διακοσταμάτης, Κόλλιας, Μιχαλακόπουλος, Χαροκόπος, Καρδιασμένος, Ζερβέας, Μπενίσης, Κάτσαρης (Κωνσταντουδάκης, Κωτούλας, Καρκάνης, Μουσούντας, Χαλιάσας, Πλακιάς, Γεωργιάδης).

Κ17 (3): Απόλλων Χαλανδρίου – Καλλιθέα 2 4-0

Πολύ καλή εμφάνιση σε όλους τους τομείς απ’ όλα τα παιδιά του Αντώνη Ταβερνάρη και άνετη νίκη.

Σκόραραν οι Κλημαθιανός (19′), Ρουτσάι (37′), Βλάχος (41′) και Ντάκας (68′).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μούτσι, Δεληγιάννης, Μακαβέλος, Καλημεράκης, Τσαΐνης, Μπαρμπαβασίλογλου, Κλημαθιανός, Ντάκας, Βλάχος, Ρουτσάι, Μοσχοβός (Παπαδημητρίου, Τριανταφυλλάκης, Αταμιάν).

Κ15: Παράδεισος – Απόλλων Χαλανδρίου 0-7

Αρκετά καλή προσπάθεια με διάθεση απ’ όλους, άμεσο πρέσινγκ, με κάποια προβλήματα στην κυκλοφορία, ίσως και λόγω μικρού γηπέδου.

Δεύτερη ευρεία νίκη για την ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη, μετά το 8-0 της πρεμιέρας επί της Αγίας Παρασκευής.

Τα γκολ σημείωσαν οι Τσίτουρας (3), Μπουγιούκος (3) και Γκίνης (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κόκκινος, Γεωργάκης, Δεμερούκας, Παπαδόπουλος, Μεταξάς, Βαϊόπουλος, Χριστοδούλου, Βογιατζής, Τσίτουρας, Μπουγιούκος, Αγγελής (Κλινάκης, Γκίνης, Λυκόπουλος).