![](https://apollonhalandriou.gr/wp-content/uploads/2021/05/shutterstock_477628342-1.jpg)
Τα τρία αγωνιστικά τμήματα Κ17 και το ένα της Κ15 του Απόλλωνα ετοιμάζονται για τη φάση των ισχυρών της ΕΠΣΑ.
Η Ακαδημία του Απόλλωνα Χαλανδρίου κατάφερε να «στείλει» όλα της τα τμήματα στη β’ φάση των ισχυρών, ένα επίτευγμα πολύ δύσκολο αν όχι ακατόρθωτο!
![](https://apollonhalandriou.gr/wp-content/uploads/2024/01/K17i.jpg)
Στο πρωτάθλημα Κ17, το πρώτο τμήμα του Φώντα Κούρτη κατέλαβε την πρώτη θέση του 5ου ομίλου με ρεκόρ 9-0-1 (39-3 γκολ), ενώ το δεύτερο με προπονητή τον Απόστολο Τουρούνογλου ήρθε 5ο με ρεκόρ 6-0-4 (27-21 γκολ) στον 7ο όμιλο.
![](https://apollonhalandriou.gr/wp-content/uploads/2024/01/K17ii.jpg)
Την πρόκριση στους ισχυρούς εξασφάλισε και το τρίτο γκρουπ της Κ17 με προπονητή τον Αντώνη Ταβερνάρη, παίρνοντας την 3η θέση στον 8ο όμιλο, των δεύτερων ομάδων, με απολογισμό 6-3-1 (22-5 γκολ).
![](https://apollonhalandriou.gr/wp-content/uploads/2024/01/K17iii.jpg)
Σε ό,τι αφορά την Κ15 του κόουτς Ταβερνάρη, τερμάτισε πρώτη στον 5ο όμιλο με ρεκόρ 9-0-1 και τέρματα 42-8 (καλύτερη επίθεση, δεύτερη καλύτερη άμυνα).
![](https://apollonhalandriou.gr/wp-content/uploads/2024/01/K15.jpg)