ΑΝΔΡΕΣ: Διάνα Ηλιούπολης – Απόλλων 4-0 (vid)

Δεχόμενος δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Απόλλωνας ηττήθηκε με 4-0 από την ισχυρή κι εκ των διεκδικητών της ανόδου Διάνα Ηλιούπολης.

Η προσπάθεια των παιδιών μας δεν ήταν αρκετή στην Ηλιούπολη.

Πολύ καλά διαβασμένοι οι γηπεδούχοι, μία δεμένη και ποιοτική ομάδα, επέβαλλαν από την αρχή το ρυθμό τους, είχαν υπομονή κι ήταν έτοιμοι να εκμεταλλευτούν κάθε μας λάθος.

Μέχρι το 35′ δεν είχε απειληθεί σοβαρά η εστία του Καλλιαμπάκου, μάλιστα σε εκείνο ακριβώς το λεπτό ο Απόλλωνας πάτησε με αξιώσεις την αντίπαλη περιοχή κι εκδήλωσε τη μοναδική του τελική στο ματς, με τον τερματοφύλακα να αποκρούει το σουτ του Χαραλάμπους.

Στο 36′ έγινε το 1-0 με κοντινό πλασέ και στο 42′ η Διάνα διπλασίασε τα τέρματά της, με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή. Δύο γκολ προϊόν της υπεροχής των γηπεδούχων, που πάντως δεν είχε μεταφραστεί σε πολλές καθαρές ευκαιρίες σε αυτό το διάστημα.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το 2ο ημίχρονο, με περισσότερες απειλές ωστόσο για την εστία μας, απόρροια της πίεσης που ασκούσαν μεθοδικά οι παίκτες της Διάνας και οδηγούσε σε δικά μας λάθη.

Από ένα τέτοιο προήλθε το 3-0 στο 67′ και κάπου εκεί χάθηκαν οριστικά οι όποιες ελπίδες μας να ξαναμπούμε στο ματς, με τον επίλογο να γράφεται στο 87′ με γκολ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Ξεχνάμε γρήγορα αυτή την αναμέτρηση και επικεντρώνουμε στο σημαντικό εντός έδρας ματς με τον Αγιο Ιερόθεο, το προσεχές Σάββατο (25/11, 15:00).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Παπουτσής (80′ Τσιρλιάγκος), Πρόξενος (75′ Ζκέρης), Καναλουπίτης, Αγγελόπουλος, Μπεθάνης, Νίνος, Ζώης (75′ Μπουργάνης), Βλάχος (61′ Νούσης), Χαραλάμπους, Λυμπερόπουλος (75′ Παπαγεωργίου).