ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
1 - 5
21 Απριλίου 2018 - 15:00:00 ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΥ 13

Εύκολα την Κηφισιά, με Καλλιθέα στους «16»

Οι Παίδες του Απόλλωνα Χαλανδρίου ολοκλήρωσαν τη 2η φάση του πρωταθλήματος των ισχυρών της ΕΠΣΑ με εύκολη νίκη επί της Κηφισιάς. Αντίπαλος στους «16» η Καλλιθέα.

Απέναντι σε μια ομάδα με απουσίες και χωρίς φανερό στόχο, οι μικροί του Αντώνη Ταβερνάρη δεν είχαν πρόβλημα να φτάσουν στη νίκη με 5-1, επεκτείνοντας το αήττητο σερί τους στα 10 παιχνίδια (8 νίκες, 2 ισοπαλίες).

Φωτείνης και Κουσούνης χρίστηκαν σκόρερ στο α’ ημίχρονο (2-0), με τον Απόλλωνα να ανεβάζει πολύ τον ρυθμό του στην επανάληψη, να βγάζει πολλές τελικές και να αξιοποιεί τρεις εξ’ αυτών, με τους Κουσούνη, Ζυγομήτρο και Μαγκλάρα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελευταίο λεπτό με πέναλτι.

Η βαθμολογική μας θέση δεν άλλαξε (4οι) και έτσι στους «16» μας έπεσε δύσκολος αντίπαλος, η Καλλιθέα. «Επειδή οι δικοί μας έχουν μάθει να μην παρατάνε τίποτα στα δύσκολα, αλλά επίσης σέβονται και τους θεωρητικά εύκολους αντιπάλους, νομίζω ότι θα πάμε καλά», δήλωσε ο κόουτς.

Ο Απόλλων Χαλανδρίου είναι μία από τις μόνο τρεις ομάδες (Καματερό και Ηρακλής Περιστερίου οι άλλες δύο), που θα έχουν διπλή εκπροσώπηση στους «16» των πρωταθλημάτων των ισχυρών της ΕΠΣΑ, σε Παίδες και Νέους. Οι Νέοι θα αντιμετωπίσουν, εκτός έδρας και αυτοί, το Χαϊδάρι.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Παλαιστής, Βασιλείου, Παστρικός, Μαρκάκης, Χρυσικόπουλος, Ζούπα, Πολυμένος, Κουσούνης, Αλεξανδράκης, Φωτείνης, Παναγιωτόπουλος.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Μακαρέν, Σπηλιωτόπουλος, Βέρρος, Μαγκλάρας, Ζυγομήτρος, Μίσιος, Πετάνι.