2 - 2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
30 Σεπτεμβρίου 2017 - 13:30:00 ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ (ΠΛΑΣΤΙΚΟ Β) 1

Θετική πρεμιέρα, αλλά…!

Πρεμιέρα με εκτός έδρας ισοπαλία για το πρώτο τμήμα των Νέων στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ, σε παιχνίδι, πάντως, που μπορούσε να κατακτηθεί η νίκη.

Θετικό αποτέλεσμα για τους Νέους του Αντώνη Ταβερνάρη, σε παιχνίδι μεταξύ δύο από των πιο δυνατών ομάδων του ομίλου. Σύμφωνα με την εξέλιξη της αναμέτρησης, ωστόσο, ο Απόλλων θα μπορούσε να είχε φύγει από το γήπεδο των Γλυκών Νερών με τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Νέοι μας ήταν πολύ καλοί και στην κυκλοφορία και στις συνεργασίες (αμυντικά-επιθετικά), με αποτέλεσμα να εκδηλώσουν τρεις-τέσσερις τελικές στο πρώτο μισάωρο, στη διάρκεια του οποίου δεν υπήρξε απειλή από την Αγία Παρασκευή.

Σε αυτό το διάστημα προηγηθήκαμε με γκολ του Παπαδάκη ύστερα από ατομική προσπάθεια και τελείωμα με ψαλίδι έξω από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπήκαμε πολύ καλά, παρόλα αυτά καταφέραμε γρήγορα να κάνουμε το 0-2 με πολύ καλή συνεργασία των κεντρικών και άψογο πλασάρισμα του Παγώνη, που μόλις είχε μπει αλλαγή.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες (δεύτερη κίτρινη), παρ’ όλα αυτά δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το ρυθμό μας, με τις πολλές συνεχόμενες αλλαγές να είναι μάλλον η βασικότερη αιτία γι’ αυτό.

Στο 65’ με απευθείας φάουλ η Αγία Παρασκευή έκανε το 1-2 και στο 75’ ισοφάρισε με πέναλτι, σε φάση που η μπάλα βρήκε στο χέρι του αντίπαλου σέντερ φορ. Λάθος του ρέφερι αλλά δεν ευθύνεται αυτός για το μειωμένο ρυθμό που είχαμε στο δεύτερο ημίχρονο.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος , Σαράντος, Νικολόπουλος, Μαζέτας, Μπαϊράμι, Χατζής, Κιτσόπουλος, Κρόι, Ζιγγιρίδης, Συγγρός, Παπαδάκης.

Σαν αλλαγή αγωνίστηκαν: Παγώνης, Παπαθανάσης, Τσιπίσης, Βουγιουκλάκης, Μέντζος, Σπανός.