ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ
3 - 2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
1 Δεκεμβρίου 2019 - 17:00:00 ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ) 11

Την εκτός έδρας ήττα από τον Μικρασιατικό γνώρισε η ομάδα του Παναγιώτη Λυμπερόπουλου.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο αντίπαλοι, με τον Απόλλωνα πολύ καλύτερο στο α’. Σε αυτό το διάστημα είχαμε ένα γκολ με τον Βέρρο, ένα χαμένο τετ α τετ για το 0-2 και ένα ακόμα γκολ που ακυρώθηκε για οφσάιντ που δεν υπήρχε. Από το πουθενά, με σουτ έξω από την περιοχή όπου η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία, έγινε το 1-1.

Ο Μικρασιατικός ήταν καλύτερος στην επανάληψη, προηγήθηκε με 3-1, με τον Ρίζο να μειώνει αμέσως μετά σε 3-2.

Απόλλων: Παλαιστής, Λαφιατής, Μακαρέμ, Μαζέτας, Κιτσόπουλος, Ζούπα, Αλεξανδράκης, Καλημέρης, Βέρρος, Ψυκαράκης Γ., Γιούρι.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Σταθόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Ψυκαράκης Ν., Φόνι, Τεχλεμτζής, Ρίζος.