3 - 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
22 Οκτωβρίου 2017 - 11:15:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4

Πρώτοι… στο ρελαντί!

Παρά τη σχετικά μέτρια εμφάνιση, οι Νέοι του Απόλλωνα δεν είχαν πρόβλημα να επικρατήσουν 3-1 της συμπολίτισσας ΑΕ Χαλανδρίου, σκαρφαλώνοντας στην κορυφή του ομίλου, μαζί με τον Παναθηναϊκό.

Δεν έπιασε τα στάνταρ των προηγούμενων αγωνιστικών η ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη, δεν έβγαλε τον αριθμό των τελικών που συνηθίζει, παρ’ όλα αυτά το παιχνίδι με το Χαλάνδρι ήταν ανά πάσα στιγμή ελεγχόμενο και η νίκη κατακτήθηκε εύκολα.

Το σκορ άνοιξε στο 22′ ο Συγγρός με ωραία κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Νικολόπουλου από αριστερά, με τον Παπαδάκη στο 25′ με τη γνωστή του μαχητικότητα να εκμεταλλεύεται το λάθος του κεντρικού αμυντικού και να σκοράρει για το 2-0.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου μείωσαν οι φιλοξενούμενοι, στη μοναδική τους ευκαιρία σε αυτό το διάστημα.

Στην επανάληψη, ο Απόλλων συνέχισε να έχει φλύαρη υπεροχή, χωρίς παράλληλα να απειλείται. Χάθηκαν δυο-τρεις καλές ευκαιρίες από την ομάδα μας, πριν τελικά με άπιαστο κεραυνό από τα 25 μέτρα ο Κιτσόπουλος καθαρίσει την υπόθεση νίκη στο 73′.

Επειτα από τέσσερις αγωνιστικές η ομάδα μας έχει απολογισμό 3-1-0 (14-3 τέρματα) και φιγουράρει στην πρώτη θέση του 5ου ομίλου, έχοντας συγκάτοικο στην κορυφή τον Παναθηναϊκό.

Ακολουθεί διακοπή λόγω 28ης Οκτωβρίου και το πρόγραμμα στη συνέχεια περιλαμβάνει εκτός έδρας ντέρμπι με την Κηφισιά.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Τσιπίσης, Σαράντος, Μπαϊράμι, Αντωνόπουλος, Σπανός, Συγγρός, Βουγιουκλάκης, Παπαδάκης, Κρόι, Νικολόπουλος.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Χατζής, Κιτσόπουλος, Βασσάλος, Παγώνης, Παπαθανασάκης, Παπαγεωργίου.