1 - 0
ΧΟΛΑΡΓΟΣ
25 Φεβρουαρίου 2018 - 11:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 7

Νίκησαν και τον κακό τους εαυτό!

Την αήττητη πορεία τους (12-6-0) στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ συνέχισαν οι Νέοι του Απόλλωνα, επικρατώντας 1-0 του Χολαργού.

Παρά το γεγονός ότι η εμφάνιση της ομάδας του Αντώνη Ταβερνάρη ήταν ίσως η χειρότερη φετινή, το θετικό είναι ότι δεν στοίχισε σε βαθμούς.

Περιέργως, μάλιστα, ο Απόλλωνας έβγαλε και πολλές τελικές, παρά τα προβλήματα στην κυκλοφορία, τις συνεργασίες και το αργό πρέσινγκ.

Τρία σουτ του Παγώνη από τη μικρή περιοχή και ένα του Ζιγγιρίδη δεν βρήκαν στόχο, όμως στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ο Παγώνης, τελικά, πήρε την κεφαλιά από το κόρνερ του Χατζή κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε σε μέτριους ρυθμούς, αν και πάλι είχαμε ευκαιρίες: ο Παπαδάκης πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ο Βουγιουκλάκης από τη μικρή περιοχή ανενόχλητος πλάσαρε στον τερματοφύλακα, ο Ζιγγιρίδης επίσης από κοντά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μία καλή ευκαιρία στην αρχή του αγώνα, με τον Πατεράκη (μεταγραφή από το δεύτερο τμήμα) να επεμβαίνει σωστά.

Μία κακή εμφάνιση δεν λέει κάτι, για μία ομάδα που διανύει γενικά μια πολύ καλή χρονιά, αποτελεί ωστόσο καμπανάκι για τα ντέρμπι που έρχονται, με Ηλυσιακό (εκτός) και Παναθηναϊκό (εντός).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Πατεράκης, Μαζέτας, Νικολόπουλος, Αντωνόπουλος, Κανέλλος, Χατζής, Βουγιουκλάκης, Κιτσόπουλος, Παπαδάκης, Παγώνης, Ζιγγιρίδης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Παπαθανάσης, Τσιπίσης, Σαράντος, Σπανός.