3 - 0
ΜΕΛΙΣΣΙΑ
6 Ιανουαρίου 2018 - 10:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

Φουριόζοι και στο 2018!

Με την ίδια… φούρια με την οποία έκλεισαν αήττητοι (9-2-0) και πρώτοι την 1η φάση του πρωταθλήματος, μπήκαν και στη 2η οι Νέοι του Απόλλωνα, επικρατώντας άνετα με 3-0 των Μελισσίων.

Εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα μας, για τουλάχιστον 60 λεπτά, έστω και αν ο αντίπαλος, παρότι σε όμιλο ισχυρών, δεν αποδείχθηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστικός.

Πολύ γρήγορες συνεργασίες, άμεσο πρέσινγκ, πολλές τελικές, τρία γκολ και δύο δοκάρια, ήταν τα στοιχεία που χαρακτήρισαν τον Απόλλωνα, που σκόραρε στο 25’ (Συγγρός, σουτ από το ύψος της περιοχής), στο 55’ (Τσιπίσης, πλασέ από τη μικρή περιοχή) και στο 79’ (Παπαδάκης, ατομική ενέργεια και σουτ από τη μικρή περιοχή).

Η ομάδα μας δεν απειλήθηκε, παρότι δέχθηκε αδικαιολόγητα μια πίεση στο τελευταίο 20λεπτο, που είναι πιθανό να στοιχίσει σε μεγαλύτερης δυσκολίας παιχνίδι.

Ο Απόλλων ξεκίνησε τον όμιλο με μπόνους 3 βαθμών και αν δείξει σοβαρότητα και στη συνέχεια, δεν θα έχει πρόβλημα να προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης…

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Νικολόπουλος, Σαράντος, Αντωνόπουλος, Μπαϊράμι, Χατζής, Συγγρός, Κιτσόπουλος, Πηχείων, Κρόι, Τσιπίσης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Τσαφούρος, Παγώνης, Ζιγγιρίδης, Παπαθανάσης, Παπαδάκης.