3 - 1
ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
4 Φεβρουαρίου 2018 - 12:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5

Αναρρίχηση στην τριάδα!

Μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, οι Νέοι του Απόλλωνα επικράτησαν με ανατροπή 3-1 του Παράδεισου και αναρριχήθηκαν στην 3η θέση του ομίλου τους, στη φάση των ισχυρών της ΕΠΣΑ.

Ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη ξεπέρασε το εμπόδιο του μαχητικού Παράδεισου.

Με αυτογκόλ από λάθος στη συνεργασία στόπερ-τερματοφύλακα βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 10’, εξέλιξη που βοήθησε τους φιλοξενούμενους να αμυνθούν πιο δυνατά.

Έτσι, ο Απόλλων δεν μπορούσε να βγάλει τελικές, εκτός από μία με τον Παπαδάκη στο 20’, ωστόσο έπειτα από άψογη συνεργασία Βουγιουκλάκη-Χατζή και καθαρή ανατροπή του τελευταίου, προήλθε το πέναλτι που αξιοποίησε ο Παπαδάκης για την ισοφάριση στο 35’.

Η ομάδα μας συνέχισε να έχει τον έλεγχο στην επανάληψη, διάστημα στο οποίο μπήκε δυνατά από την αρχή, έβγαλε αρκετές συνεργασίες και τελικές προσπάθειες.

Από το ύψος της περιοχής ο Παπαδάκης έκανε το 2-1 στο 50’ και με μακρινό σουτ του Βουγιουκλάκη στο «παραθυράκι» στο 75’ διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Αντωνόπουλος, Μαζέτας, Σαράντος, Νικολόπουλος, Σπανός, Χατζής, Κιτσόπουλος, Παγώνης, Παπαδάκης, Βουγιουκλάκης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Παπαθανάσης, Ζιγγιρίδης, Τσιπίσης, Κανέλλος.