4 - 1
ΧΟΛΑΡΓΟΣ
18 Νοεμβρίου 2017 - 10:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 7

Εύκολη νίκη και είσοδος στην πεντάδα!

Το αήττητο της έδρας (3-1-0) διαφύλαξε το δεύτερο τμήμα των Νέων του Απόλλωνα, επικρατώντας με 4-1 του Χολαργού.

Ευρεία νίκη και όμορφο ποδόσφαιρο από τα παιδιά του Πέτρου Αντωνίου, απέναντι σε έναν αξιόμαχο και ως πρότινος αήττητο αντίπαλο.

Οι Νέοι του Απόλλωνα είχαν όρεξη και διάθεση από το πρώτο λεπτό, μη αφήνοντας περιθώρια αμφισβήτησης στους φιλοξενούμενους.

Το α’ μέρος ολοκληρώθηκε με σκορ 3-0, χάρη σε γκολ των Χαραλάμπους, Τζονικάι και Αλεξανδράκη.

Στην επανάληψη ήρθε το 4-0 από τον Χαραλάμπους, με τον εφησυχασμό και τη διαχείριση που ακολούθησε να επιτρέπει στο Χολαργό τη μείωση, σε ένα παιχνίδι συνολικά όπου το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο.

Η ομάδα μας πλέον βρίσκεται στην προνομιούχα 5η θέση που οδηγεί στο γκρουπ των ισχυρών για την επόμενη φάση και συνεχίζει να βελτιώνεται, κοιτάζοντας με αισιοδοξία τη δύσκολη συνέχεια.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Λαζαρίδης, Λαφιατής, Σκόντζος, Τζονικάι, Ντίνης, Χριστοδούλου, Παππάς, Πανδής, Αλεξανδράκης, Κουσούνης, Χαραλάμπους.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Πατεράκης, Πάνου, Ψυκαράκης Γ., Ψυκαράκης Ν., Ντισεμέν.