2 - 1
ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
5 Νοεμβρίου 2017 - 19:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5

Επιστροφή στις νίκες!

Επιστροφή στις νίκες και άνοδος στην 6η θέση για το δεύτερο τμήμα των Νέων του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ.

Αγχωτική επικράτηση με 2-1 κόντρα στην Καισαριανή για την ομάδα του Πέτρου Αντωνίου, αποτέλεσμα που την ανέβασε σκαλιά στη βαθμολογία και έσπασε ένα μικρό αρνητικό σερί τριών αγωνιστικών (δύο ήττες, μία ισοπαλία).

Το α’ ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος του Απόλλωνα, που όμως δεν μετουσιώθηκε σε γκολ. Στην επανάληψη ήρθε τελικά το 1-0 με πλασέ του Χαραλάμπους, ωστόσο με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια.

Το χαμένο πέναλτι του Σκόντζου στη συνέχεια άγχωσε λίγο τους ποδοσφαιριστές μας, αλλά ο Αλεξανδράκης έδωσε τελικά τη λύση, γράφοντας το 2-1 με ωραία ατομική ενέργεια.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Πατεράκης, Λαφιατής, Σκόντζος, Τζονικάι, Ντίνης, Χριστοδούλου, Παππάς, Πανδής, Αλεξανδράκης, Σταθόπουλος, Χαραλάμπους.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Τασσόπουλος, Κουσούνης, Πάνου, Λαζαρίδης.