ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
2 - 1
ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
8 Δεκεμβρίου 2019 - 14:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12

Σε ένα ακόμα παιχνίδι η ομάδα μας έδωσε γκολ στον αντίπαλο και έπειτα από ένα κακό γενικά α’ ημίχρονο, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ (0-1).

Στην επανάληψη, με αλλαγή σχηματισμού από τον Παναγιώτη Λυμπερόπουλο, η ομάδα μας έπαιξε φουλ επιθετικά, είχε χαμένο τετ α τετ, δοκάρι και πέτυχε τελικά δύο γκολ (Αλεξανδράκης, Σταθόπουλος), για να πάρει τη νίκη που άξιζε.

«Δωρίζουμε γκολ σε κάθε παιχνίδι και πρέπει να κάνουμε κάτι γι’ αυτό. Από την άλλη, δεν παρατάμε κανένα ματς και τα παιδιά αξίζουν συγχαρητήρια», τόνισε ο κόουτς «Λύμπε».

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της Α’ φάσης, ο Απόλλωνας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΓΣ Αργυρούπολης και με ισοπαλία θα διατηρηθεί στην 3η θέση, που μας δίνει μπόνους 1 βαθμό στη φάση των ισχυρών.

Απόλλων: Τρουπάκης, Σπηλιωτόπουλος, Λαφιατής, Φόνι, Κιτσόπουλος, Ζούπα, Σταθόπουλος, Καλημέρης, Βέρρος, Ρίζος, Γιούρι.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Αλεξανδράκης, Μακαρέμ, Μοντεσάντος, Τεχλεμτζής, Καρίμ.