4 - 0
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
27 Οκτωβρίου 2012 - 10:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4

Πάλι… ντόρτια οι μικροί

Νέα τεσσάρα… μοίρασαν οι Παίδες του Απόλλωνα Χαλανδρίου και θύμα τους αυτή τη φορά ήταν η ομάδα της Αγίας Παρασκευής. Πολύ καλή μπάλα από τους μικρούς του Γιάννη Γουρδουμπά, που με την τρίτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια, «σκαρφάλωσαν» στη 2η θέση του ομίλου τους.

Με καλό ποδόσφαιρο και υπομονή στο παιχνίδι τους, οι Παίδες δυσκολεύτηκαν απέναντι στην πολυπρόσωπη άμυνα του αντιπάλου, μέχρι τουλάχιστον να πετύχουν το πρώτο γκολ, που ήρθε στο τέλος του ημιχρόνου, με τον Συγγρό να πλασάρει υποδειγματικά έπειτα από καταπληκτική ασίστ του Αλεξόπουλου.

Τα πράγματα πήραν το… δρόμο τους μετά το 1-0, ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα στην επανάληψη, πάντα με τον Απόλλωνα να έχει αρκετά καλή απόδοση. Το 2-0 στο 39’ από τον Τσούπανο, το 3-0 στο 54’ από τον Κουτσούμπα και το 4-0 στο 60’ από τον Βελαώρα.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας ο ΓΣ Καισαριανής, εκτός έδρας.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική: Κένταυρος Βριλησσίων – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Τσούπανος)
2η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Αρης Βύρωνα 1-2 (Βελαώρας)
3η αγωνιστική: Χολαργός – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-4 (Τσούπανος, Λάμπρου, Κούκος, Καπότης)
4η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Αγ. Παρασκευή 4-0 (Συγγρός, Τσούπανος, Κουτσούμπας, Βελαώρας)