13 Σεπτεμβρίου 2014 - 16:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
0
4

Εφιαλτικό ξεκίνημα

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα του Απόλλωνα στο κύπελλο, εντός έδρας από τον Αρη Χολαργού. Ομαδική καθίζηση μετά το πρώτο γκολ, περσινά συμπτώματα που αν δεν εξαλείψουμε, θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας.

Το παιχνίδι δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής, δεδομένου ότι η δική μας ομάδα απουσίασε από το γήπεδο, ειδικά αφότου δέχθηκε το 0-1, λίγο πριν τη συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα. Πριν καλά-καλά το καταλάβουμε, πήγαμε… παραδομένοι στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο 0-3.

Το β’ ημίχρονο ήταν διαδικαστικό, αφού ο Αρης έπαιξε με την άνεση που του πρόσφερε το αποτέλεσμα και στον Απόλλωνα τίποτα δεν λειτουργούσε σωστά. Ακόμα και το πέναλτι που κερδίσαμε δεν το αξιοποιήσαμε (απόκρουση στην εκτέλεση του Γκρέμο), ενώ μείναμε και με 10 παίκτες, λόγω της ανόητης δεύτερης κίτρινης που πήρε ο Λισγάρης. Το τέταρτο γκολ στο τέλος ήταν απλά το κερασάκι στην τούρτα.

Δεν κρατάμε τίποτα από το ματς. Το μόνο που έχουν να κάνουν ποδοσφαιριστές και τεχνική ηγεσία, είναι να σκύψουν το κεφάλι και να δουλέψουν, ώστε να εμφανιστούμε σε δυο εβδομάδες που αρχίζει το πρωτάθλημα πιο έτοιμοι. Οσοι, δε, είναι απ’ έξω και αγαπάνε την ομάδα, θα το δείξουν στα δύσκολα.

Συγχαρητήρια στον γείτονα Αρη, του «δικού μας» Σωτήρη Φλωκιώτη (που, εννοείται, καταχειροκροτήθηκε όταν πέρασε αλλαγή), για την καθ’ όλα δίκαιη και άξια νίκη του.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κτενιαδάκης, Αρτσάνος (65′ Μαρέντης), Παπαγιαννόπουλος, Παναγιώτου, Φελέκης, Λισγάρης, Παπουτσής, Δημαλέξης (46′ Γκάνιας), Ισμέρης (46′ Παππάς), Γκρέμο, Κανδεράκης.