10 - 0
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
18 Οκτωβρίου 2014 - 18:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3

Ξέσπασαν με… 10άρα!

Μετά τις δύο ισοπαλίες στα ισάριθμα πρώτα ματς, η ομάδα Παίδων του Απόλλωνα ξέσπασε στον συμπολίτη Ατρόμητο. Νίκες επίσης σε Respect Cup και Soccerlink.

Καλό Σαββατοκύριακο είχαν τα τμήματα Παίδων του Απόλλωνα, στα οποία να σημειώσουμε ότι προπονούνται πάνω από 100 (!) παιδιά και μάλιστα πέντε εξ’ αυτών είναι πλέον σταθερά μέλη της Μικτής Παίδων της ΕΠΣΑ (μόνο ο Παναθηναϊκός, με έξι, έχει περισσότερους!).

Στο 10-0 με τον Ατρόμητο Χαλανδρίου, για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ, η εμφάνισή μας ήταν πολύ καλή και παρά τη διαφορά του σκορ, οι παίκτες μας ήταν σοβαροί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Ιδιαίτερη κριτική δεν χρειάζεται, η διαφορά των δύο ομάδων ήταν μεγάλη, χαρακτηριστικό είναι ότι το πρώτο γκολ ήρθε με τη… σέντρα, στα 20 δευτερόλεπτα! Χατ τρικ οι Κολινιάτης και Κέφης, από ένα γκολ οι Παπαδάκης, Οικονόμου, Δάρας και Κρόι.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Φλουρέντζου, Κανέλλος, Ανδρινόπουλος, Αντωνόπουλος, Κουστουμπάρδης (36′ Δάρας), Κέφης, Οικονόμου, Κολινιάτης MVP (36′ Παπαδάκης), Κρόι, Ζιγγιρίδης (36′ Νικολαΐδης).

Respect CupΔεύτερη νίκη σε δύο αγώνες, αυτή τη φορά 3-0 επί της Ηλιούπολης. Μέτριο πρώτο ημίχρονο, αν και είχαμε την υπεροχή. Πολύ καλό δεύτερο και τα γκολ από Πετικίδη και Κέφη (2). MVP ο Πετικίδης.

SoccerlinkΠρώτη αγωνιστική και νίκη 4-1 επί του Αρη Χολαργού. 1-1 στο ημίχρονο, αν και τα παιδιά έπαιζαν πολύ καλά. Απλά στο δεύτερο εκμεταλλεύτηκαν τις τελικές που δημιούργησαν. Τα γκολ οι Γρύλος (2), Παγούνης, Κρητικάκης. MVP ο Παγούνης.

Θουκυδίδειο: Ρεπό είχαν οι Κόκκινοι Διάβολοι και έκαναν προπόνηση.