4 - 1
ΑΤΤΑΛΟΣ
2 Απριλίου 2016 - 11:15:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 11

Με 4άρα στα νοκ-άουτ

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στη β’ φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ η ομάδα Νέων του Απόλλωνα, δείχνοντας απόλυτα έτοιμη για τα νοκ-άουτ.

Εύκολα η ομάδα του Γιάννη Γουρδουμπά επιβλήθηκε 4-1 του Ατταλου, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, καθώς ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα θα τερματίζαμε στη δεύτερη θέση του ομίλου.

Ξεκινήσαμε νωθρά στο ματς και το πληρώσαμε μόλις στο 6ο λεπτό, όταν έπειτα από λάθος απομάκρυνση του κεντρικού μας αμυντικού επωφελήθηκε ο αντίπαλος φορ και άνοιξε το σκορ.

Το γκολ των αντιπάλων αφύπνισε τους παίκτες της ομάδας μας και με μπροστάρη τον Θαλασσέλη, που σκόραρε δις, έκαναν την ανατροπή. Το 1-1 έγινε στο 10′ με σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να σκάει μέσα από τη γραμμή, ενώ το 2-1 στο 39′ με όμορφο τελείωμα από καταπληκτική ασίστ του Χρηστάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χρηστάκης και πάλι κέρδισε πέναλτι στο 54′ το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο αλάνθαστος από τη βούλα Συγγρός. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 72′ όταν ο Κρόι (ο οποίος από τη στιγμή που αποφάσισε να σοβαρευτεί έχει βοηθήσει πολύ την ομάδα) ξεκινώντας πίσω από τη σέντρα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του (πέντε αντιπάλους) ακόμα και τον τερματοφύλακα και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Αλεξανδράκη.

Αυτή την εβδομάδα η ομάδα μας έχει ρεπό και την άλλη παίζει με τον Αγιο Θωμά για τη φάση των 16.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Νικολόπουλος, Σαράντος, Δημάκης, Θεοδωρακόπουλος, Θαλασσέλης, Κουβαρδάς (45′ Μαρινάγης), Συγγρός Β., Αλεξανδράκης, Κρόι, Χρηστάκης.

Για το Respect Cup η δεύτερη ομάδα των νέων γνώρισε βαριά ήττα με 6-0 από την πρωτοπόρο ομάδα του Ηλυσιακού.

Μόνο για ένα ημίχρονο μπόρεσαν οι 2000 να κοντράρουν τους κατά δυο χρόνια (η πλειοψηφία) μεγαλύτερους αντιπάλους τους. Μετά το 45′ καταρρεύσαμε και τελειώσαμε με τρεις υποχρεωτικές αλλαγές.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καρτσακλής, Παπακωσταντής, Ζενελάι (Κυριαζής), Δημάκης, Μητρόπουλος (Γεωργίου), Βήχος, Νικολαΐδης, Συγγρός Β., Κέφης, Κρόι (Καραούζας), Νικολόπουλος.