28 Μαρτίου 2015 - 15:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 24
3
75' Μπρούσαλης
Σκόρερς
6' Συριόπουλος
45' Συμεωνίδης (πέν.)
82' Κοτούλιας

Κρατάμε την προσπάθεια και συνεχίζουμε

Από δικά της λάθη έχασε η ομάδα μας από τον Αττικό, με το τελικό σκορ να αδικεί την προσπάθεια που έγινε. Κομβικό σημείο η αποβολή-πέναλτι για το 0-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, σε μια φάση πάντως όπου υπάρχει οφσάιντ, που δεν δόθηκε.

Με το καλημέρα στο ματς (στο 6′) ο Απόλλωνας βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, καθώς από λάθος απομάκρυνση της μπάλας, αυτή στρώθηκε σε αντίπαλο εντός περιοχής και εκείνος δεν αστόχησε. Παρά την ψυχρολουσία, όμως, η ομάδα μας ισορρόπησε το παιχνίδι, που έγινε ντέρμπι.

Δεν φαινόταν στον αγωνιστικό χώρο η διαφορά που χωρίζει τις δύο ομάδες στο βαθμολογικό πίνακα και είναι ενδεικτικό πως άλλη ευκαιρία οι αντίπαλοί μας δεν δημιούργησαν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, σε αντίθεση με εμάς που είχαμε δύο κλασικές, με τον Γκρέμο τη μία να αστοχεί από κοντά και την άλλη να νικιέται από τον τερματοφύλακα.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το 0-1 θα ήταν το σκορ ημιχρόνου, ήρθε η φάση στις καθυστερήσεις του από το πουθενά για να δώσει στους φιλοξενούμενους ένα προβάδισμα που δεν άξιζαν, συν αριθμητικό πλεονέκτημα. Από θέση οφσάιντ βγήκε από δεξιά αντίπαλος, ανατράπηκε από τον Λισγάρη, πέναλτι, αποβολή και 0-2.

Η ομάδα μας το πάλεψε φιλότιμα στην επανάληψη, παρότι με παίκτη λιγότερο. Μάλιστα, στο 75′ ο Μπρούσαλης με ωραία προσπάθεια και τελείωμα στο ύψος της μικρής περιοχής έγραψε το 1-2, θέτοντας ανοιχτά σε αμφιβολία τον τελικό νικητή.

Ολα όμως τέλειωσαν στο 82′, όταν αφύλαχτος επιτιθέμενος σε κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, γράφοντας το 1-3. Ενα σκορ που δεν αξίζαμε σε καμία περίπτωση, ήταν όμως η μέρα που έγιναν όλα τα λάθη μαζεμένα και τα πληρώσαμε ένα προς ένα.

Η προσπάθεια συνεχίζεται και θα συνεχιστεί, η ομάδα μας είναι βέβαιο ότι θα ανασυνταχθεί άμεσα και θα παρουσιαστεί καλύτερη στο επόμενο παιχνίδι.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κτενιαδάκης, Κοτσαύτης, Λισγάρης, Γυφτέας (65′ Συγγρός), Παναγιώτου, Κανδεράκης (46′ Κυρίτσης), Παπουτσής, Γαλανόπουλος, Γκάνιας, Ισμέρης (46′ Μπρούσαλης), Γκρέμο.