0 - 1
ΧΟΛΑΡΓΟΣ
22 Φεβρουαρίου 2014 - 11:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 18

Ονειρο ήταν και πάει

Κάθε ελπίδα που είχε η ομάδα Παίδων να καταλάβει την 3η προνομιούχο θέση στον όμιλό της, εξανεμίστηκε με το πέρας αυτής της αγωνιστικής και την εντός έδρας ήττα από το Χολαργό (0-1).

Σε ένα ματς που είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι, πάθος, ένταση και χαμένες ευκαιρίες, οι μεγάλοι πρωταγωνιστές ήταν τα παιδιά και των δύο ομάδων, που σε καμία στιγμή δεν παρασύρθηκαν από το χαρακτήρα του παιχνιδιού και δίδαξαν ήθος, προσπαθώντας σε άκρως αθλητικά πλαίσια ως το τελικό σφύριγμα.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με την ομάδα μας να απειλεί με κόρνερ ως επί το πλείστον (6 στο α’ ημίχρονο!), χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει, αν κι έφτασε πολύ κοντά. Αντιθέτως, για μία ακόμα φορά δέχθηκε από ανάλογη κατάσταση το γκολ – το οποίο κατά γενική ομολογία προήλθε από επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακά μας- τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ήμασταν αναγκασμένοι να ρισκάρουμε, αφού ούτε η ισοπαλία (που θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα) δεν μας έκανε. Ετσι, ο Καραχάλιος έμεινε μόνος στο κέντρο της άμυνας, ανεβάσαμε δεύτερο σέντερ φορ, αλλά εκτός από δύο κλασικές ευκαιρίες δεν καταφέραμε κάτι καλύτερο.

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και τον προπονητή του Χολαργού για την παρουσία (αγωνιστικά και μη) της ομάδας τους.