ΧΟΛΑΡΓΟΣ
28 Φεβρουαρίου 2015 - 12:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 20

Η κατάλληλη αντίδραση

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Νέων του Απόλλωνα, που παρά τις πολλές απουσίες αντέδρασε όπως έπρεπε, μετά το χαμένο ντέρμπι με τον Ατρόμητο, παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.

Η ομάδα του Γιάννη Γουρδουμπά είχε πολλές ελλείψεις να αντιμετωπίσει (Βλάχος, Καραούζας, Παπαδόπουλος, Βελαώρας, Θαλασσέλης, Σύρακας), ωστόσο δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Απόλλων ξεκίνησε δυνατά και έδειξε ότι ήταν αποφασισμένος για το τρίποντο, με τον Δημαλέξη να καλύπτει επάξια το κενό του Βλάχου στη θέση του αμυντικού χαφ αλλά και τους Κουτσούκο και Θεοδωρακόπουλο να μην έχουν κανένα πρόβλημα απέναντι στα αντίπαλα φορ.

Απέμενε να δούμε πότε και εάν θα μετουσιώναμε σε γκολ την εδαφική μας υπεροχή, κάτι που δεν έγινε ως το τέλος του α’ ημιχρόνου. Κάπου εκεί το ματς πήγε να ανάψει, σε μια φάση μη τήρησης του fair play από την αντίπαλη ομάδα, αλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό, με τους αντιπάλους να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Τη λύση για την ομάδα μας την έδωσε το ‘βελούδινο άγγιγμα’ του Συγγρού, που σκόραρε στο 65′ έπειτα από όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή.

Μετά το 1-0 απειληθήκαμε μόνο με κάποια στημένα, αλλά σε μια περίπτωση που χρειάστηκε ο Καλλιαμπάκος είπε ‘παρών’.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια με το βλέμμα μας στραμμένο στην τελική φάση. Και να ευχηθούμε καλή επιτυχία στον ‘δικό μας’ καινούριο κόουτς των Νέων του Χολαργού, Σωτήρη Βλαχάκη.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Μπαχαράκης (50′ Χρηστάκης), Αρτσάνος, Κουτσούκος, Θεοδωρακόπουλος (60′ Καραχάλιος), Δημαλέξης, Κανέλλος (53′ Συγγρός), Κούρος, Γογγολίδης, Βλογιαννίτης, Κωνσταντάκης (55′ Ανδριόπουλος).