6 - 0
ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ
17 Ιανουαρίου 2015 - 19:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13

Με εξάρα έπιασαν τριάδα!

Την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ συνέχισαν οι Παίδες του Απόλλωνα και με το επιβλητικό 6-0 επί της Δάφνης Αθηνών σκαρφάλωσαν για πρώτη φορά φέτος στην τρίτη θέση του ομίλου τους!

Καλή εμφάνιση για τα παιδιά του Αντώνη Ταβερνάρη, ήδη στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 4-0. Τα γκολ σημείωσαν οι Ζιγγιρίδης (2), Κανέλλος (2), Αντωνόπουλος και Χριστοδούλου.
Με το τέλος του α’ γύρου η ομάδα μας βρίσκεται στην 3η θέση (οι πρώτες τέσσερις προκρίνονται στην επόμενη φάση) και ενώ στις αρχές του πρωταθλήματος, που είχε… κολλήσει στις ισοπαλίες, είχε φτάσει μέχρι και την 11η! Συνολικά έχουμε 7 νίκες, 6 ισοπαλίες και καμία ήττα.
Το μεγάλο όπλο του Απόλλωνα είναι η άμυνά του, δεύτερη καλύτερη σε όλους τους ομίλους με μόλις 5 γκολ παθητικό σε 13 αγώνες. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα πάμε άσχημα και επιθετικά (33 γκολ).
Με ανάλογη συνέχεια είναι βέβαιο πως για μία ακόμα χρονιά η ομάδα μας θα εκπροσωπηθεί στα τελικά.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Μητρόπουλος, Κανέλλος, Δοροβάτας, Αντωνόπουλος, Χριστοδούλου (35’ Αγγελόπουλος), Ζαχαρόπουλος (35’ Νικολαΐδης), Οικονόμου, Παπαδάκης (35’ Ανδρινόπουλος), Κρόι, Ζιγγιρίδης.
Κόκκινοι Διάβολοι: Σε φιλικό με αρκετές ελλείψεις έφεραν 1-1 με τους 2000ρους της Γιουβέντους, μάλιστα η ομάδα μας ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό με πέναλτι.
Respect Cup: Πρώτη ήττα από το Σεπτέμβριο για την ομάδα των 2000 στη Δόξα Βύρωνα (2-0). Η ομάδα μας έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο αλλά και πολύ μέτριο δεύτερο.