1 - 0
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
1 Φεβρουαρίου 2015 - 19:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 15

Αήττητοι μόνο εμείς!

Ο Απόλλων ήταν ο νικητής του μεγάλου ντέρμπι στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΠΣΑ, επικράτησε 1-0 του Κένταυρου Βριλησσίων και, πλέον, είναι η μοναδική αήττητη ομάδα του ομίλου!

Τέταρτη σερί νίκη για τα παιδιά του Αντώνη Ταβερνάρη, επί έξι συνεχόμενες αγωνιστικές δεν δέχονται γκολ και το νέο τους «παράσημο» είναι ότι κέρδισαν τον πρωτοπόρο και, έως χθες, αήττητο Κένταυρο! Και αξίζει να σημειωθεί ότι στην 11άδα μας είχαμε έξι παίκτες γεννηθέντες το 2001, ενώ οι αντίπαλοί μας μόνο έναν.
Εγινε μεγάλο παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες, δυνατές στις μονομαχίες και ιδιαίτερα γρήγορες, με δύο από τις τρεις καλύτερες άμυνες όλης της ΕΠΣΑ. Η δική μας έδειξε να το θέλει περισσότερο, είχε τέσσερις καλές τελικές έναντι καμίας των αντιπάλων και η επιβράβευση ήρθε με το γκολ του 50ού λεπτού.
Σκόρερ ο πολύ γρήγορος Κέφης, που έφυγε με κούρσα από το κέντρο, δεν κατάφερε να τον κόψει κανείς και με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Την προηγούμενη εβδομάδα η ομάδα μας είχε περάσει εύκολα από την έδρα του Χολαργού (6-0), χάρη στα γκολ των Παπαδάκη (2), Κέφη (2), Ζιγγιρίδη και Κρόι.
Ο Απόλλωνας διατηρήθηκε στην 3η θέση του ομίλου με 33 βαθμούς και ρεκόρ 9-6-0 (40-5 τέρματα), μείωσε όμως τη διαφορά από τη δεύτερη Αγία Παρασκευή (34 β.) και, φυσικά, τον πρώτο Κένταυρο (36 β.).
ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Μητρόπουλος, Κανέλλος, Ανδρινόπουλος, Αντωνόπουλος, Κουστουμπάρδης, Ζαχαρόπουλος (50′ Ζιγγιρίδης), Οικονόμου, Παπαδάκης (55′ Νικολαΐδης), Κρόι MVP (60′ Χριστοδούλου), Κέφης.
Respect CupΜε πολύ καλή κυκλοφορία και φτιάχνοντας τις τελικές στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας επικράτησε 1-0 του Βύρωνα, χάρη σε γκολ του Σαράντου.
Θουκυδίδειο: Οι Κόκκινοι Διάβολοι νίκησαν 2-1 τον Ηνίοχο με δύο γκολ του Δοροβάτα στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο γύρισαν το παιχνίδι.
SoccerlinkΙσοπαλία 1-1 με τα Πατήσια για τους 2000, έπειτα από ένα δυνατό παιχνίδι, όπου ήμασταν λίγο καλύτεροι. Η ομάδα μας ισοφάρισε στο 50′ με μακρινό σουτ του Κρητικάκη.