5 - 0
ΚΟΡΩΝΙΔΑ
4 Μαρτίου 2017 - 18:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις

Ακόμα μία καλή εμφάνιση από τους Νέους του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ και εύκολη νίκη επί της Κορωνίδας. Ανετα και στο Respect Cup, ήττα με μέτρια απόδοση στο Soccerlink.

ΕΠΣΑ

Απόλλων – Κορωνίδα 5-0

Οι Νέοι του Αντώνη Ταβερνάρη έδωσαν συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με την Κορωνίδα. Ανεξάρτητα από τη χαμηλή θέση του αντιπάλου, η ομάδα μας ήταν πολύ σοβαρή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και με πολύ μεγάλη διάθεση. Ενδεικτικό του τελευταίου, ότι καλύτερος του γηπέδου ήταν ο Κρόι, παρότι έπαιζε με πυρετό!

Η ομάδα μας προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό, έπειτα από ωραία συνεργασία, γύρισμα του Αλεξανδράκη και τελείωμα του Παπαδάκη από κοντά. Μέχρι το δεύτερο γκολ (32′ Αλεξανδράκης με διαγώνιο σουτ) χάθηκαν πολλές ευκαιρίες, ενώ το ημίχρονο έληξε 3-0, με σκόρερ τον Στεργιώτη (37′).

Ιδιο σκηνικό και στο β’ μέρος, με τον Αλεξανδράκη να φτάνει σε χατ τρικ. Στο 68′ αξιοποίησε γύρισμα του Νικολόπουλου και στο 74′ έκλεισε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή.

Ηταν η τρίτη σερί νίκη για τους Νέους, που έφτασαν σε απόσταση βολής από την προνομιούχο πρώτη 5άδα, με πέντε αγωνιστικές να απομένουν. Ακολουθεί το εκτός έδρας παιχνίδι με τον πρωτοπόρο Τριφυλλιακό (Κυριακή 10:00, AFC Χαλανδρίου).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Ανδρινόπουλος, Σαράντος, Ανδρινόπουλος, Κανέλλος, Συγγρός, Αλεξανδράκης, Ζιγγιρίδης, Στεργιώτης, Κρόι, Παπαδάκης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Χρηστάκης, Νικολαΐδης.

RESPECT CUP

Απόλλων – Ακράτητος 6-0

Ευρεία νίκη για την ομάδα του Μανώλη Κτενιαδάκη το πρωί της Κυριακής απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε πολλές αλλαγές σε σχέση με τον πρώτο γύρο.

Ο Κολυβέρης άνοιξε νωρίς το σκορ, ωστόσο ο Ακράτητος παρέμεινε ανταγωνιστικός και απείλησε δις, απόρροια της αργής μετάβασης στην άμυνα όταν χάναμε την μπάλα. Μόλις έγινε όμως το 2-0 στο 20ό λεπτό, ο αντίπαλος κατέρρευσε και δέχτηκε άλλα τρία γκολ ως τη λήξη του ημιχρόνου (Κολυβέρης 3, Σκόντζος 2 ). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ράππος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Στα θετικά το γεγονός ότι σε κάθε παιχνίδι συμμετέχουν παιδιά που υπάγονται στο τρίτο τμήμα εφηβικού έχοντας θετική παρουσία.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Βουγιουκλάκης, Τζονικάι, Μπαριάμ, Κολλιμάτσης, Παππάς, Σκόντζος, Κρητικάκης, Ράππος, Κουσουνής, Κολυβέρης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Φούντας, Πάδης.

SOCCERLINK

Απόλλων – Αγία Παρασκευή 1-2

Η 15νθήμερη αποχή από τους αγώνες επηρέασε την ομάδα του Σταύρου Παναγιωτάκη, που ηττήθηκε από την Αγία Παρασκευή. Ο Απόλλων εμφάνισε παιδικές ασθένειες, ήταν κακή στα τελειώματα και επιρρεπής στο λάθος στην άμυνα.

Η Αγία Παρασκευή προηγήθηκε ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με την ομάδα μας να ισοφαρίζει με τον Φέλιξ στο 60′.

Προς το τέλος, κι ενώ πιέζαμε για τη νίκη, δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ που έκρινε και το ματς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Δαφάλιας, Κατσαρέλιας, Τζονικάι, Πάδης, Κολλιμάτσης, Τασσόπουλος, Φούντας, Φέλιξ, Βουγιουκλάκης, Σταθόπουλος, Αμπι.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Γαούτσης, Αλμπάνης, Γέμελος, Παππάς.