ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

2 - 0
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
28 Ιανουαρίου 2017 - 12:15:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4

Παρά τις πολλές ελλείψεις, η ομάδα μας ήταν πολύ καλή σε όλο το παιχνίδι και πήρε μια σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Καλή κυκλοφορία μπάλας, καλό πρέσινγκ στο κέντρο, συνεργασίες και σοβαρότητα στην άμυνα, ήταν τα κλειδιά για την επικράτηση, που τελικά ήρθε με τα γκολ των Στεργιώτη (43′) και Κέφη (70′).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Νικολόπουλος, Κέφης, Θεοδωρακόπουλος, Ανδρινόπουλος, Σπανός, Κρόι, Συγγρός, Ζιγγιρίδης, Νικολαΐδης, Αλεξανδράκης.

Ως αλλαγή έπαιξαν: Στεργιώτης, Παπαδάκης.

RESPECT CUP

29/1/17, Απόλλων – Ηλυσιακός 0-5

Κακή απόδοση και βαριά ήττα από την πρωτοπόρο του ομίλου.

Η νωθρότητα έκανε ξανά την εμφάνισή της, με αποτέλεσμα να δεχθούμε δύο πολύ γρήγορα γκολ. Στη συνέχεια ισορροπήσαμε το παιχνίδι, όμως αυτό δεν έφτανε και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ήρθε το τρίτο τέρμα.

Το μόνο που άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ότι καταφέραμε να δημιουργήσουμε 4-5 τελικές, σε αντίθεση με το πρώτο μισό του αγώνα.

Εν κατακλείδι, δεν υπήρξε τομέας του παιχνιδιού που να τα πήγαμε καλά, αντίθετα είχαμε πολλές αδυναμίες σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο. Αυτό που χρειάζεται είναι διάθεση και έμπρακτη προσπάθεια για βελτίωση.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Μέντζος, Παπαγεωργίου, Δημητράκος, Μπαριάμ, Σκόντζος, Κρητικάκης, Μητρόπουλος, Κολυβέρης, Ράππος, Κουσούνης.

Ως αλλαγή έπαιξαν: Σαντοριναίος, Παπακωνσταντής, Ηλιόπουλος.

SOCCERLINK

28/1/17, Απόλλων – Εθνικός Νέας Μάκρης 5-0

Συνεχίστηκαν οι καλές εμφανίσεις για τους Εφηβους του Απόλλωνα.

Η ομάδα του Σταύρου Παναγιωτάκη προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με δυνατό σουτ του Παππά, για να ακολουθήσει πανομοιότυπο γκολ έπειτα από υπέροχη ομαδική συνεργασία, με δυνατό μονοκόμματο σουτ του Τασσόπουλου, έξω από την περιοχή. Ο Γιώργος Φούντας έκλεισε ιδανικά την υπεροχή του Απόλλωνα στο ημίχρονο, με απευθείας εναέριο σουτ για το 3-0.

Ο ρυθμός παρέμεινε ο ίδιος στο β’ ημίχρονο, παρά τις συνολικά έξι αλλαγές, κάτι που χαροποίησε ιδιαίτερα τον κόουτς. Ο μόνιμος πλέον σκόρερ Πάνου με έξυπνο πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 4-0 και το σκορ έκλεισε πάλι ο Τασσόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Πατεράκης, Κατσαρέλιας, Παππάς, Κολλιμάτσης, Τασσόπουλος, Φούντας, Παδής, Βουγιουκλάκης, Πάνου, Μάικλ, Σταθόπουλος.

Ως αλλαγή έπαιξαν: Νεμρί, Αλμπάνης, Γαούτσης, Ντισεμέν, Ταγκαλίδης, Καλημέρης.