4 - 0
ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ
9 Φεβρουαρίου 2019 - 09:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5

Μια καλοδουλεμένη μηχανή!

Ακόμα μία ευρεία νίκη προστέθηκε στη συγκομιδή της Κ16 του Απόλλωνα, με «θύμα» αυτή τη φορά τη Νίκη Αλίμου.

Ξεκινώντας με ασφυκτικό πρέσινγκ, τα παιδιά του Αντώνη Ταβερνάρη πήραν από νωρίς τον πλήρη έλεγχο, όπως συμβαίνει άλλωστε στα τελευταία τους παιχνίδια.

Ο Παστρικός με κεφαλιά σε κόρνερ στο 17′ άνοιξε το σκορ, ο Καστής με διείσδυση και ωραίο πλασέ έκανε το 2-0 στο 25′ και ο ίδιος παίκτης στο 30′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με πολύ ωραίο σουτ από τη γωνία της περιοχής στο απέναντι «παραθυράκι».

Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο, απόρροια ίσως και των 7 αλλαγών που έγιναν στο πρώτο του δεκάλεπτο, ωστόσο ο Απόλλωνας βρήκε ακόμα ένα γκολ στην εκπνοή, με τον Μαγκλάρα με δυνατό πλασέ να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Η ομάδα, με συνολικό φετινό ρεκόρ 14-3-0 (67-6 γκολ) δείχνει να εξασφαλίζει από πολύ νωρίς την είσοδο στα φετινά πλέι οφ και πλέον στοχεύει στο πλασάρισμά της στην πρώτη 2άδα του ομίλου, προκειμένου να περάσει στους «16» χωρίς αγώνα και με το πλεονέκτημα της έδρας.

Ο Χολαργός είναι ο προσεχής αντίπαλος των μικρών (εκτός έδρας).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασιλειάδης, Παστρικός, Σαράντος, Μίσιος, Μαρκάκης, Πολυμένος, Μαγκλάρας, Γκίνη, Ζυγομήτρος, Καστής.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Σταθόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Παλαιστής, Μακαρέν, Αλεφαντής, Καρτσακλής, Ζούπα.