8 - 1
ΠΑΠΑΓΟΣ
8 Οκτωβρίου 2016 - 09:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3

Σταμάτησαν στα οχτώ

Υγιεινός περίπατος το πρωί του Σαββάτου (8/10) για τους Παίδες, με το 8-1 κόντρα στον Παπάγο να μην αφήνει περιθώρια οποιασδήποτε… παρερμηνείας. Αφησαν το πόδι από το γκάζι στο β’ μέρος οι παίκτες του Αντώνη Ταβερνάρη.

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Παίδες του Απόλλωνα, ευρεία και αυτή, αφού μετά το 9-0 με τον Ηλυσιακό, ήρθε η ώρα του αδύναμου Παπάγου να υποκλιθεί στην ανωτερότητα της ομάδας μας.

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη 7-1, εύλογα λοιπόν στο δεύτερο 35λεπτο ο ρυθμός έπεσε, με τον προπονητή της ομάδας μας να δοκιμάζει παίκτες σε διαφορετικές θέσεις και να δίνει, μεταξύ άλλων, την ευκαιρία σε δύο ακόμα γεννηθέντες του 2003 (Μίσιος, Παστρικός) να κάνουν το ντεμπούτο τους.

Τα γκολ του Απόλλωνα σημείωσαν οι Δασκαλάκης (2′, 25′), Χαραλάμπους (5′, 20′), Αλεξανδράκης (23′, 27′, 34′) και Παστρικός (54′).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σαραντόπουλος, Λαφιατής, Παπαθανάσης, Ψυκαράκης Νίκος, Ντίνης, Χατζής, Αλεξανδράκης, Βουγιουκλάκης, Δασκαλάκης, Πανδής, Χαραλάμπους.

Επαιξαν και οι: Μίσιος, Παστρικός, Ψυκαράκης Γιάννης, Βαρελάς, Αλαφοστέργιος.