1 - 2
ΤΡΑΧΩΝΕΣ
28 Ιανουαρίου 2017 - 09:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4

Αδικούν τους εαυτούς τους

Χωρίς νίκη παρέμειναν οι Παίδες στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, καθώς στο τελευταίο τους παιχνίδι γνώρισαν την εντός έδρας ήττα από τους Τράχωνες.

Προβληματική εμφάνιση από τα παιδιά του Αντώνη Ταβερνάρη, κυρίως σε θέμα νοοτροπίας αλλά και του τρόπου με τον οποίο προσέγγισαν αγωνιστικά το ματς.

Βιαστικές ενέργειες, κουραστική επιμονή στο να ψάχνουν τις κάθετες πάσες, χαρακτηριστική ευκολία με την οποία δέχθηκαν τα γκολ και παραίτηση από το παιχνίδι μετά το 1-2, όλα αυτά συνετέλεσαν στην ήττα από μία δυνατή ομάδα μεν, όχι καλύτερή μας δε.

Επειτα από λάθος έξω από την αντίπαλη περιοχή, προήλθε σε αντεπίθεση το 0-1 στο 7ο λεπτό, με την ομάδα μας, που είχε γενικά τον έλεγχο, να ισοφαρίζει στο 24′ με τον Χαραλάμπους, έπειτα από ασίστ του Χατζή.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε ο Απόλλων να έχει την εδαφική υπεροχή και να πλησιάζει πιο εύκολα την περιοχή, πλην όμως δυο-τρεις καλές ευκαιρίες πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Χωρίς στην ουσία να έχουμε απειληθεί, δεχθήκαμε 10′ πριν τη λήξη ένα γκολ καρμπόν του πρώτου και… τέλος, το υπόλοιπο της αναμέτρησης είτε παίχτηκε είτε δεν παίχτηκε, είναι το ίδιο.

Αδικούν τους εαυτούς τους οι Παίδες και με την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής έχουν περιέλθει σε δύσκολη θέση, αναφορικά με την πρόκριση στους «16».

Καθοριστικές θα είναι οι δύο επόμενες αγωνιστικές, με Τερψιθέα (εκτός) και Αγία Παρασκευή (εντός).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Μαζέτας, Παγώνης, Παπαθανάσης, Τσιπίσης, Βουγιουκλάκης, Ντίνης, Πανδής, Χατζής, Αλεξανδράκης, Χαραλάμπους.

Ως αλλαγή έπαιξαν: Δασκαλάκης, Λαφιατής.