6 - 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
24 Νοεμβρίου 2012 - 10:00:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8

Οι μικροί το… βιολί τους

Το… βιολί της η ομάδα Παίδων του Απόλλωνα, σημείωσε μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ, παραμένοντας στην κορυφή του ομίλου της. Πρόσφατο «θύμα» της ο ΑΟ Βριλησσίων, με τα παιδιά του Γιάννη Γουρδουμπά να κάνουν πάρτι (6-1).

Πολύ καλό ποδόσφαιρο από τους Παίδες, που καθάρισαν από νωρίς το παιχνίδι. Το σκορ άνοιξε στο 5’ ο Τσούπανος, ο οποίος συνεργάστηκε άψογα με τον Συγγρό λίγο αργότερα και ο τελευταίος έγραψε το 2-0. Προσωρινά μείωσαν οι αντίπαλοι (16’), όμως η απάντηση ήταν… καταιγιστική.

Ο Τσούπανος στο 20’ και ο Συγγρός στο 27’ σημείωσαν τα δεύτερα προσωπικά τους γκολ, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-1, με τον Βελαώρα στο 33’ να διαμορφώνει το 5-1 του ημιχρόνου. Φυσιολογικά οι ρυθμοί έπεσαν στην επανάληψη, ο Καλαιδής, που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, διαμόρφωσε το τελικό 6-1 στο 42’.

Το Σάββατο (1/12) στις 6 μ.μ. στο Γουδή η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον Αγ. Θωμά, που έχει μόνο μία ήττα μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική: Κένταυρος Βριλησσίων – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Τσούπανος)
2η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Αρης Βύρωνα 1-2 (Βελαώρας)
3η αγωνιστική: Χολαργός – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-4 (Τσούπανος, Λάμπρου, Κούκος, Καπότης)
4η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Αγ. Παρασκευή 4-0 (Συγγρός, Τσούπανος, Κουτσούμπας, Βελαώρας)
5η αγωνιστική: ΓΣ Καισαριανής – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Πιτσικάλης)
6η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Νεοπεντελικός 3-0 (Γκάνιας 2, Τσούπανος)
7η αγωνιστική: Ατρόμητος Χαλ. – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Γκάνιας)
8η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Βριλήσσια 6-1 (Τσούπανος 2, Συγγρός 2, Βελαώρας, Καλαιδής)