ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
0 - 5
1 Δεκεμβρίου 2018 - 11:45:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ 11

Ασταμάτητοι… αν και αργοπορημένοι!

Η προέλαση των Παίδων στον 6ο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ συνεχίστηκε, με το άνετο 5-0 επί του Άρη Χολαργού.

Την 9η νίκη τους σε 10 αγωνιστικές (και μία ισοπαλία) πανηγύρισαν τα παιδιά του Αντώνη Ταβερνάρη, φτάνοντας τον συντελεστή τερμάτων τους στο εντυπωσιακό 46-3.

Λίγο πριν τελειώσει το α’ ημίχρονο άνοιξε το σκορ ο Σπηλιωτόπουλος με πλασέ. Στην επανάληψη πιάσαμε αρκετά καλή απόδοση σε κάποιες στιγμές, με τους Αλεξανδράκη, Ζυγομήτρο (2) και Πολυμένο να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 5-0 – αξίζει να σημειωθεί ότι ο Άρης Χολαργού μέχρι το μεταξύ μας παιχνίδι είχε απολογισμό 3-1-0 στην έδρα του, με τέρματα 6-1.

Εκ των προτέρων απουσίαζαν δικαιολογημένα οι Βέρρος, Βασιλείου, Σαράντος, ενώ λόγω καθυστερημένης (από 3 έως 5 λεπτά) προσέλευσης έμειναν αρχικά στον πάγκο οι Παστρικός, Μίσσιος, Αλεξανδράκης, Παλαιστής – συνεπώς ο κόουτς παρέταξε μία μάλλον πειραματική (και χωρίς στόπερ) αρχική ενδεκάδα.

Επόμενος αντίπαλος η Διάνα Ηλιούπολης (εντός) και υπό φυσιολογικές συνθήκες στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ηλυσιακό, την τελευταία αγωνιστική της 1ης φάσης, θα κριθεί η πρώτη θέση του ομίλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασιλειάδης, Μακαρέν, Καρτσακλής, Μαρκάκης, Πολυμένος, Ζούπα, Μαγκλάρας, Αλεφαντής, Ζυγομήτρος, Σπηλιωτόπουλος, Σταθόπουλος.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Παστρικός, Μίσσιος, Αλεξανδράκης, Παλαιστής.