ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
1 - 7
7 Μαρτίου 2015 - 11:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ 21

Περίπατος στο Νταμάρι

Eύκολο πρωινό για την ομάδα Νέων του Απόλλωνα, που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αρη Χολαργού με 7-1. Ηττα στο Soccerlink για τους Εφηβους.

Τη 16η νίκη της σε 21 αγωνιστικές πανηγύρισε η ομάδα του Γιάννη Γουρδουμπά, που περιμένει απλά τη μαθηματική εξασφάλιση της πρόκρισης στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.
Ο Λάμπης Κωνσταντάκης άνοιξε το χορό των γκολ μόλις στο 2′ και του ίδιου του πήρε άλλα δέκα λεπτά για να διπλασιάσει τα δικά του προσωπικά τέρματα καθώς και της ομάδας μας. Ο Απόλλων δεν σταμάτησε εκεί και πλησιάζοντας σχεδόν στο τέλειο το επιθυμητό πλάνο ανάπτυξης, έχασε αρκετές ευκαιρίες για το 0-3, το οποίο ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, από τον αρχηγό ‘Ρούλη’ Γογγολίδη, που επανήλθε στα γκολ έπειτα από μια… ξηρασία ορισμένων αγωνιστικών.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παπαδόπουλος, που είχε περάσει αριστερός ακραίος χαφ στο 4-1-4-1 που εφαρμόζει η ομάδα μας, δεν άφησε την ευκαιρία να σκοράρει να πάει χαμένη και έγραψε το 0-4 στο 47′. Δύο λεπτά μετά ο Γογγολίδης διπλασίασε και αυτός τα τέρματά του για το 0-5. Στο 66′ ο Καλλιαμπάκος στάθηκε απρόσεκτος και η μεταβίβασή του κόντραρε στον αντίπαλο φορ για το 1-5, αλλά στο χρόνο που απέμενε η ομάδα μας πέτυχε άλλα δύο γκολ, με τους Αλεξόπουλο (69′) και Κούρο (71′).
Πέντε αγωνιστικές απομένουν για τη λήξη της regular season και με την ομάδα μας 3η και στο +10 από τον 4ο Αγιο Θωμά, το ζητούμενο πλέον είναι να παρουσιαστούμε έτοιμοι για τη φάση των νοκ-άουτ.
Να ευχηθούμε καλή συνέχεια στο γειτονικό σωματείο του Αρη Χολαργού, στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στη Β’ Αθηνών.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Θαλασσέλης, Παπαδόπουλος, Κουτσούκος, Θεοδωρακόπουλος (50′ Αλεξόπουλος), Δημαλέξης, Συγγρός (40′ Βελαώρας), Κούρος, Γογγολίδης, Κωνσταντάκης MVP, Ανδριόπουλος (50′ Χρηστάκης).
Soccerlink: Οι Εφηβοι γνώρισαν την ήττα με 2-1 από τον Ατρόμητο Χαλανδρίου, σε ένα παιχνίδι που ήταν μοιρασμένο, αλλά μας κόστισαν τα ατομικά λάθη. Οι αντίπαλοι προηγήθηκαν 2-0, μειώσαμε με τον Αλεξόπουλο δέκα λεπτά πριν τη λήξη και πιέσαμε πολύ τον αντίπαλο στο χρόνο που απέμενε, χωρίς όμως να πετύχουμε την ισοφάριση.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Γαβιώτης, Χρηστάκης, Θεοδώρου, Καραχάλιος, Πετικίδης, Κουτσούκος, Σκαλτσάς (Αλεξανδράκης), Καπότης, Αλετράς (Κυριαζής MVP), Κουβαρδάς (Γεωργούτσος), Αλεξόπουλος.