ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1 - 1
22 Ιανουαρίου 2017 - 10:00:00 ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3

Ελειψε μόνο το (δεύτερο) γκολ

Δεύτερη σερί ισοπαλία στη β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων για τον Απόλλωνα, με το 1-1 πάντως κόντρα στον συμπολίτη Ατρόμητο να είναι τουλάχιστον πλασματικό.

Μετά το 1-0 από την Καλλιθέα και το 2-2 με τον Πανιώνιο, το δύσκολο πρόγραμμα για τους μικρούς του Αντώνη Ταβερνάρη συνεχίστηκε, με το παιχνίδι απέναντι στον Ατρόμητο.

Το 1-1 υπό άλλες συνθήκες θα ήταν ικανοποιητικό αποτέλεσμα –άλλωστε στην α’ φάση είχαμε ηττηθεί με 1-0 από τον ίδιο αντίπαλο– η ροή του αγώνα όμως μας έκανε στο τέλος να νιώθουμε δυσαρεστημένοι.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 5ο λεπτό, έπειτα από αδράνεια δική μας σε στημένη φάση, αυτή ήταν και η τελευταία φορά που απειλήθηκε η εστία μας σε όλο το ματς! Η ομάδα μας ισοφάρισε στο 27′ με ωραίο σουτ του Δασκαλάκη από το ύψος της περιοχής, έπειτα από ασίστ του Πανδή.

Για ένα 20λεπτο-25λεπτο στο β’ μέρος το παιχνίδι ήταν κυριολεκτικά μονότερμα. Με ασφυκτικό πρέσινγκ η ομάδα μας έκλεβε την μπάλα σε χρόνο dt και εκδήλωνε ευκαιρίες, το μόνο που της έλειψε ήταν το γκολ.

Από σουτ του Παγώνη η μπάλα βρήκε στο εσωτερικό του δοκαριού και κύλησε βασανιστικά πάνω στη γραμμή, ο Δασκαλάκης δεν μπόρεσε σε δύο τετ α τετ να σκοράρει, ο Παγώνης είχε άλλη μία ευκαιρία και ο Χατζής δύο σουτ που έβγαλε με υπερένταση ο τερματοφύλακας, μακράν κορυφαίος παίκτης των αντιπάλων.

Προς το τέλος τα αποθέματα ενέργειας εξαντλήθηκαν, οι παίκτες μας το πήραν απόφαση ότι δεν ήταν η μέρα τους και έτσι το τελευταίο δεκάλεπτο κύλησε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο…

Επόμενο παιχνίδι εντός έδρας με τους Τράχωνες (Σάββατο 09:30), με βασικό στόχο να συνεχίσει η ομάδα μας να αποδίδει καλό ποδόσφαιρο και σε αυτούς τους ρυθμούς, έτσι θα έρθουν και τα αποτελέσματα.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σαραντόπουλος, Τσιπίσης, Παπαθανάσης, Μαζέτας, Ντίνης, Βουγιουκλάκης, Αλεξανδράκης, Χατζής, Δασκαλάκης, Πανδής, Χαραλάμπους.

Ως αλλαγή έπαιξαν: Τσαφούρος, Παγώνης, Λαφιατής, Βλασσόπουλος.