ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
16 Μαρτίου 2019 - 09:30:00 ΡΟΥΦ 9

Επιστροφή στην… κανονικότητα!

Πολύ σημαντικό τρίποντο για τους Νέους του Απόλλωνα στο Ρουφ, επί της Δάφνης Αθηνών.

Έπειτα από μια γενικά καλή εμφάνιση, οι παίκτες του Αντώνη Ταβερνάρη επανήλθαν στις νίκες κι εδραίωσαν τη θέση τους εντός της ζώνης των πλέι οφ, στη 2η φάση των ισχυρών της ΕΠΣΑ.

Η ομάδα μας προσπάθησε πολύ και θα έπρεπε να είχε καθαρίσει τη νίκη με μεγαλύτερο σκορ, ωστόσο είχε τρεις χαμένες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και ένα δοκάρι του Κιτσόπουλου, με συνέπεια στο τέλος να κινδυνέψει με το 2-2.

Προηγηθήκαμε στο 1ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Χαραλάμπους και εκτέλεσε εύστοχα ο Χατζής, με την ισοφάριση να έρχεται δέκα λεπτά μετά από αμυντική αδράνεια σε στημένη φάση. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου σκοράραμε για δεύτερη φορά, έπειτα από ωραία συνεργασία τεσσάρων παικτών και τελείωμα από κοντά του Τζανετή.

«Εκεί που πρέπει να προσέξουμε είναι τα λάθη στην άμυνα, έτσι ώστε να μην πετάμε στα σκουπίδια την υπόλοιπη προσπάθεια», επισήμανε κατά την επιστροφή του στους πάγκους (σιδερένιος!) ο Αντώνης Ταβερνάρης,

Έχοντας πρακτικά εξασφαλισμένη την πρόκριση, η ομάδα μας θα κυνηγήσει ό,τι καλύτερο μπορεί στα τέσσερα παιχνίδια που απομένουν για την ολοκλήρωση της 2ης φάσης. Επόμενος αντίπαλος, πάλι εκτός έδρας, ο Ατρόμητος Μεταμόρφωσης.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Λαφιατής, Λιούσης, Κιτσόπουλος, Μαζέτας, Σπανός, Βουγιουκλάκης, Χατζής, Χαραλάμπους, Παγώνης, Τζανετής.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Τσιπίσης, Βλάχος.