1 - 0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
3 Μαρτίου 2018 - 17:30:00 ΓΟΥΔΗ 8

«Τσάμπα» η πρώτη ήττα της σεζόν!

Η πρώτη ήττα της σεζόν για τους Νέους ήρθε με περιπετειώδη τρόπο στο Γουδή και με την ομάδα μας να χάνει πέναλτι προς το τέλος του αγώνα!

Έπρεπε να μπει Μάρτιος για να ηττηθεί για πρώτη φορά το συγκρότημα του Αντώνη Ταβερνάρη, σε ένα παιχνίδι, πάντως, όπου δικαιούταν πολλά περισσότερα.

Στο πρώτο 10λεπτο η ομάδα μας έχασε δύο κλασικές ευκαιρίες με Παπαδάκη-Παγώνη και αντί να γίνει το 0-1, έγινε το 1-0 από τον Ηλυσιακό στο 15′.

Ο ρυθμός μας έπεσε και μέχρι την ανάπαυλα για το ημίχρονο, δεν μπορέσαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας.

Στην επανάληψη, η εικόνα άλλαξε άρδην. Κλείσαμε τον Ηλυσιακό στο δικό του μισό, σπαταλήσαμε πολλές τελικές από το ύψος της μικρής περιοχής (δύο ο Βουγιουκλάκης, δύο ο Παπαδάκης, μία ο Ζιγγιρίδης), είχαμε ακυρωθέν γκολ για οφσάιντ, δύο κεφαλιές του Αντωνόπουλου πέρασαν ξυστά άουτ και για… κερασάκι, στο 75′ ο Παπαδάκης κέρδισε πέναλτι και αποβολή από τον τερματοφύλακα, εκτέλεσε ο ίδιος κι έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι!

Τσάμπα βαθμοί χαμένοι, όμως με προσοχή και ηρεμία δεν θα μας στοιχίσει αυτή η απώλεια.

Ακολουθεί η φιλοξενία του Παναθηναϊκού, τον οποίο θυμίζουμε ο Απόλλωνας είχε κερδίσει μέσα στο Κορωπί για την 1η φάση του πρωταθλήματος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Νικολόπουλος, Σαράντος, Αντωνόπουλος, Κανέλλος, Χατζής, Βουγιουκλάκης, Παγώνης, Κιτσόπουλος, Κρόι, Παπαδάκης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Παπαθανάσης, Μπαϊράμι, Μαζέτας, Ζιγγιρίδης, Πατεράκης.