ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
0 - 0
11 Οκτωβρίου 2014 - 12:00:00 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 2

Ισοπαλία στο ντέρμπι

Δεύτερη ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα Παίδων του Απόλλωνα, στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ. Αγωνιστική δραστηριότητα είχαν και οι άλλες μας ομάδες των 2000 και 2001, διαβάστε για περισσότερες λεπτομέρειες.

Σε ένα πάρα πολύ γρήγορο παιχνίδι, με πολλές μονομαχίες, ο Απόλλωνας έμεινε στο 0-0 στα Βριλήσσια με τον τοπικό Κένταυρο. Δύο ομάδες που αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στον όμιλο, ένα ντέρμπι με καλή κυκλοφορία μπάλας εκατέρωθεν, με την ισοπαλία να χαρακτηρίζεται δίκαιη.

Πάντως, η ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη είχε περισσότερες τελικές και έφτασε πιο κοντά στη νίκη. Δύο φορές απειλήσαμε με τον Παπαδάκη στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε, σε κεφαλιά του Ζαχαρόπουλου από τη μικρή περιοχή, σουτ των Κουστουμπάρδη και Αγγελόπουλου μέσα από την περιοχή, καθώς και μια μεγάλη ευκαιρία στο τέλος, όπου επενέβη σωτήρια ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Δεν ήταν κακό το αποτέλεσμα, απέναντι όπως είπαμε σε μια καλή ομάδα, που παίζει μόνο με παιδιά γεννημένα το 2000 και μας πίεσε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, βγάζοντας πάντως μόνο μία τελική (με κεφαλιά). MVP για την ομάδα μας, σύμφωνα με τον κόουτς Ταβερνάρη, ο Κολλινιάτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Φλουρέντζου, Κανέλλος, Δωροβάτας, Αντωνόπουλος, Κουστουμπάρδης, Κέφης (36′ Ζαχαρόπουλος), Οικονόμου, Παπαδάκης (36′ Αγγελόπουλος), Κολλινιάτης, Γκούστης (55′ Δημητράκος).

Αρχής γενομένης από σήμερα, θα γίνεται αναφορά και στις ομάδες που τροφοδοτούν το αγωνιστικό μας τμήμα, οι οποίες είναι το 2000, που λόγω μεγάλου αριθμού παιδιών συμμετέχει σε δύο τουρνουά (Respect, Soccer Link) και το 2001 (Κόκκινοι Διάβολοι) που παίρνουν μέρος στο Θουκυδίδειο.

2000: Για τα προκριματικά του Respect Cup, η ομάδα μας επικράτησε εκτός έδρας του Ηνίοχου με 2-0. Μέτρια εμφάνιση στο πρώτο μέρος, καλή στην επανάληψη. Τα γκολ οι Πετικίδης και Σαράντος, MVP ο Χριστοδούλου.

Σε φιλικό εν όψει του Soccer Link που ξεκινά την άλλη εβδομάδα, επιβληθήκαμε με 6-1 του Αρη Χολαργού, με χατ-τρικ του MVP Κρόι. Πολύ καλοί σχεδόν όλοι όσοι αγωνίστηκαν.

2001: Κακή αρχή για τους Κόκκινους Διαβόλους, με πολλές ελλείψεις και απέναντι σε έναν δυνατό Αθηναϊκό ηττήθηκαν με 3-0. Γενικά υπήρχε μια χαλαρότητα από την ομάδα μας. MVP ο Δωροβάτας.