1 - 2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
20 Οκτωβρίου 2012 - 12:45:00 ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) 4

Λύτρωση στην εκπνοή!

Επιστροφή στις νίκες και στην… κορυφή για την ομάδα Νέων, στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ. 2-1 στην Αλεπότρυπα τον Κρόνο, με γκολ στο… παραένα, μία νίκη που αποκτά ιδιαίτερη αξία, λόγω των απουσιών που είχαμε. Δύο στα δύο για τους Εφηβους στο τουρνουά Soccer Link.

Η ομάδα μας έκανε κακό πρώτο ημίχρονο, ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 και δεν φαινόταν… φως στο τούνελ. Ομως, βρήκε πάλι τον τρόπο να πάρει το ζητούμενο και γύρισε ολοκληρωματικά το ματς στην επανάληψη.

Δράστες της ανατροπής, αρχικά ο Παναγιώτης Κατσιμεντές (δεύτερη σερί αγωνιστική που σκοράρει) που με απευθείας φάουλ ισοφάρισε στο 57’ (1-1) κι εν συνεχεία ο Δημήτρης Ντυράν, που με διαγώνιο σουτ στο 79’, ένα λεπτό πριν τη λήξη δηλαδή, έγραψε το 1-2!

Σημαντική η συμβολή και του πάντα σταθερού γκολκίπερ μας Νικολάι Μλαντένοφ, ένα παιδί που ενσωματώθηκε φέτος στην ομάδα μας, ο οποίος ένα λεπτό πριν το νικητήριο γκολ, απέκρουσε δυνατό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή!

Οπως και να ‘χει, κρατάμε τους τρεις βαθμούς, που κατακτήθηκαν σε ένα ιδιαίτερο γήπεδο και έχοντας πολλές ελλείψεις, λόγω τιμωριών και τραυματισμών. Επόμενος αντίπαλος, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, ο συμπολίτης μας Ατρόμητος Χαλανδρίου (εντός).

Μ.Ο. ομάδας: 5,9

*** Η βαθμολόγηση είναι από τον τεχνικό και υπεύθυνο της Ακαδημίας, Αντώνη Ταβερνάρη.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

1η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Παράδεισος 3-0 (Αλ. Βλογιαννίτης 3)
2η αγωνιστική: Αγία Παρασκευή – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Αλ. Βλογιαννίτης)
3η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Παπάγος 1-1 (Κατσιμεντές)
4η αγωνιστική: Κρόνος Αθηνών – ΑΠΟΛΛΩΝ 1-2 (Κατσιμεντές, Δ. Ντυράν)

ΣΚΟΡΕΡ

4: Αλ. Βλογιαννίτης
2: Κατσιμεντές
1: Δ. Ντυράν

ΤΟΥΡΝΟΥΑ SOCCERLINK

Δύο στα δύο για την ομάδα των Εφήβων στο τουρνουά Soccer Link, με το 1-0 επί της Τριγλίας Ραφήνας.

Πάρα πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο η απόδοσή μας έπεσε, αλλά χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα, από μία πολύ δυνατή ομάδα, η οποία παίζει σωστό ποδόσφαιρο.

Σκόρερ ο Μάνος ‘da real’ Κανδεράκης, με σουτ με το αριστερό πόδι έξω από την περιοχή, ένα παιδί που φέτος συμμετέχει ενεργά στην ανδρική ομάδα του συλλόγου μας.