ΜΕΛΙΣΣΙΑ
1 - 4
24 Ιανουαρίου 2015 - 11:00:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 15

Εύκολα κι απλά!

Την έβδομη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ σημείωσε η ομάδα Νέων του Απόλλωνα, μεγάλη σε έκταση και αυτή, με τελευταίο «θύμα» της τα Μελίσσια (4-1)!

Το νερό έχει μπει στο αυλάκι, η ομάδα μας αγώνα με τον αγώνα παρουσιάζει όλο και καλύτερο πρόσωπο, έχει μακράν την καλύτερη επίθεση με 44 γκολ σε 15 ματς και ο μίνιμουμ στόχος της πρόκρισης στην επόμενη φάση πλησιάζει όλο και πιο κοντά (στο +8 πλέον από τους διώκτες μας).
Ο Απόλλων ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και από το 1ο λεπτό οι αντίπαλοί μας άρχισαν να νιώθουν την πίεση, η οποία δεν άργησε να μετουσιωθεί σε γκολ (στο 10’) έπειτα από αριστερό σουτ του Κούρου έξω από την περιοχή και με τη βοήθεια του τερματοφύλακα.
Η σκυτάλη στη συνέχεια πέρασε στον Αλεξ Βλογιαννίτη, ο οποίος στο 17′ έπειτα από ασίστ του Γογγολίδη βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο γκολκίπερ και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-2. Στο 28′ οι παίκτες της ομάδας μας ‘έκρυψαν’ την μπάλα και με τελικό αποδέκτη τον Αλεξ έγινε το 0-3. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνάς μας η ομάδα των Μελισσίων μείωσε σε 1-3 και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε με επτά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα (έγιναν όλες οι αλλαγές), με το ρυθμό να μην αλλάζει. Το 1-4 δεν άργησε να έρθει (50′) με κεραυνό του Βελαώρα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή.
Στο 55′ ήρθε η άτυχη στιγμή για τον Κανέλλο όταν σε σύγκρουση στον αέρα τραυματίστηκε ελαφρά (του ‘άνοιξε’ το φρύδι) τόσο όσο όμως να του στοιχίσει ένα ράμμα και τη συμμετοχή του στον υπόλοιπο αγώνα.
Ετσι λοιπόν η ομάδα μας έπρεπε για 25′ να παίξει με 10 παίκτες αφού ο κόουτς Γιάννης Γουρδουμπάς είχε πραγματοποιήσει όλες του τις αλλαγές από το ημίχρονο. Οι παίκτες της ομάδας μας όμως, δεν είχαν καμία διάθεση για περιπέτειες και δεν επέτρεψαν σε καμία στιγμή του αγώνα να απειληθούμε από την αντίπαλη ομάδα.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος (41’ Γαβιώτης), Θαλασσέλης (41’ Βελαώρας), Παπαδόπουλος, Κουτσούκος (41’ Καραούζας), Θεοδωρακόπουλος (41’ Πιτσικάλης), Βλάχος, Συγγρός (41’ Κανέλλος), Κούρος (41’ Μπαχαράκης), Ανδριόπουλος (41’ Κωνσταντάκης), Γογγολίδης, Βλογιαννίτης.