1 - 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1 Μαρτίου 2015 - 11:00:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 18

Ισοπαλία με κακή εμφάνιση

Δεύτερη διαδοχική αγωνιστική δίχως νίκη για τους Παίδες του Απόλλωνα, που μετά την πρώτη τους ήττα (Παράδεισος 1-2), ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στα Μελίσσια.

Σημαντικό έδαφος στο βαθμολογικό πίνακα (5η, με ρεκόρ 10-7-1) έχασε η ομάδα Παίδων, που έκανε πολύ κακό πρώτο ημίχρονο (έπρεπε να χάνει) και μέτριο δεύτερο, χωρίς οι ελλείψεις που υπήρχαν να δικαιολογούν αυτή την εμφάνιση. Η άμυνά μας δεν είχε καμία σχέση με άμυνα αγωνιστικού τμήματος!
Το γκολ της ομάδας μας σημείωσε στο 25′ ο Νικολαΐδης, με τον κόουτς Αντώνη Ταβερνάρη να μην αναδεικνύει κανέναν MVP και να σημειώνει με νόημα ότι «πρέπει να καταλάβουν όσοι μπαίνουν στο αγωνιστικό ότι το τμήμα ονομάζεται έτσι γιατί πρέπει να αγωνίζονται»…
ΑΠΟΛΛΩΝ: Καρτσακλής, Μητρόπουλος, Κιτσόπουλος (35′ Ζιγγιρίδης), Ανδρινόπουλος, Αντωνόπουλος, Κουστουμπάρδης, Νικολόπουλος (35′ Ζαχαρόπουλος), Οικονόμου, Παπαδάκης, Κρόι, Νικολαΐδης (45′ Αγγελόπουλος).
Respect CupΑντίθετα με το αγωνιστικό, εδώ τα παιδιά προσπάθησαν πολύ και με γκολ του Κρόι στο τέλος έφεραν το παιχνίδι με τον Αθηναϊκό στα ίσια (1-1). Στο πρώτο ημίχρονο είχαν καθαρή υπεροχή οι αντίπαλοι.
Θουκυδίδειο: Οι Διάβολοι επικράτησαν 4-2 της Τερψιθέας με καλή εμφάνιση, αν και εδώ υπήρχαν ελλείψεις. Τρία γκολ ο Στεργιώτης και ένα ο Ζιγγιρίδης.
SoccerlinkΗττα με 2-0 από τον Παθιακάκη, αλλά με καλή προσπάθεια από τα παιδιά.
Σε Respect και Soccerlink οι ομάδες μας έχουν προκριθεί από τον Ιανουάριο μέσα από δυνατούς ομίλους επιλογής, οπότε όλα τα παιχνίδια θα είναι δύσκολα και χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια.