ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
0 - 1
12 Δεκεμβρίου 2015 - 11:30:00 ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 1

Νίκησαν και τις απουσίες

Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα των Νέων στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ.

Σε ένα ματς που η ομάδα μας κατέβηκε χωρίς 10 βασικές επιλογές, όχι μόνο πήρε τη νίκη επί της Νέας Ιωνίας με 1-0, αλλά στάθηκε πολύ καλύτερα από τον αντίπαλο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να ανεβάσει το δείκτη του σκορ.
Κύριος εκφραστής ο Θαλασσέλης, που σε τρεις περιπτώσεις δεν κατάφερε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα (στη μία έστειλε την μπάλα στη ρίζα της δεξιάς δοκού). Το σκορ τελικά άνοιξε στο 65′ ο Κουβαρδάς, στην παρθενική του εμφάνιση με την ομάδα και έχοντας περάσει ως αλλαγή πέντε λεπτά νωρίτερα.
Στο 73′ η ομάδα μας στάθηκε άτυχη όταν για δεύτερη φορά η μπάλα χτύπησε στη συμβολή των δοκών έπειτα από πλασέ του Δημάκη. Επόμενος αγώνας με Κρόνο εντός έδρας.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Μητρόπουλος, Σαράντος, Κουτσούκος, Καραχάλιος, Καραούζας Παντ., Θεοδωρακόπουλος, Χρηστάκης (58′ Κουβαρδάς), Κρόι, Θαλασσέλης (62′ Γεωργούτσος), Συγγρός Β. (68′ Δημάκης).
Soccerlink
Επιστροφή στις πολύ καλές εμφανίσεις για τους Εφηβους, που επιβλήθηκαν 4-2 των Βριλησσίων κι ενώ το σκορ ήταν 1-2 στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, με δύο γκολ που δεχθήκαμε από ατομικά λάθη.
Σκόραραν για την ομάδα μας οι Χατζής, Βήχος, Αλεξανδράκης και Κολυβέρης.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Μπαριάμ, Χατζής, Σαντοριναίος, Ηλιόπουλος, Κρητικάκης, Γεωργίου, Κολυβέρης, Ντισεμέν, Ρήγος, Γέμελος, Παπακωνσταντής, Βήχος, Μεντί, Δαφαλιάς, Στούνος.