1 - 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
23 Φεβρουαρίου 2019 - 11:15:00 ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 7

Ισοφαρίστηκαν στο… παρά τρία!

Με εκτός έδρας ισοπαλία συνεχίστηκε η προσπάθεια των Νέων του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα ισχυρών της ΕΠΣΑ.

Σε ένα γενικά μοιρασμένο παιχνίδι, η ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη προηγήθηκε και θα μπορούσε να «κλειδώσει» τη νίκη, ωστόσο λίγο πριν το τέλος ισοφαρίστηκε από τη Νέα Ιωνία.

Στο α’ μέρος είχαμε τον έλεγχο, χωρίς αυτό όμως να μεταφράζεται σε καθαρές τελικές, ενώ στην επανάληψη ο καιρός… αγρίεψε: ανέβηκε η ένταση του αέρα και της βροχής, με τη γηπεδούχο να πιέζει και εκεί που είχε ανοιχτεί, να δέχεται το 0-1 με κεφαλιά του Λιούση.

Ο Απόλλωνας είχε δύο ευκαιρίες να κάνει το 0-2, αλλά τρία λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι δέχθηκε το 1-1 με γκολ από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Με νίκη θα φτάναμε πολύ κοντά στην πρόκριση στα πλέι-οφ, ακόμα κι έτσι πάντως η κατάσταση είναι ελεγχόμενη και εξαρτάται από τα δικά μας αποτελέσματα.

Ακολουθεί ένα ακόμα δύσκολο ματς, κόντρα στο Ηράκλειο (εντός).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Λαφιατής, Παπαθανάσης, Κιτσόπουλος, Μαζέτας, Σπανός, Βλάχος, Χατζής, Τζανετής, Βουγιουκλάκης, Χαραλάμπους.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Τσιπίσης, Λιούσης, Καλημέρης, Πολυμένος, Κουσουλής, Τζονικάι.