0 - 2
27 Φεβρουαρίου 2016 - 14:00:00 ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ 8

Στο… γνωστό μοτίβο!

Στο… γνωστό μοτίβο οι Παίδες του Απόλλωνα, επικράτησαν και του Πανθησειακού, παρά το γεγονός ότι ο Αντώνης Ταβερνάρης προέβη σε πολλές αλλαγές.

Δεν είχε πρόβλημα ο πρωταθλητής Απόλλωνας στο Καλαμάκι, με το εύκολο 2-0 επί του Πανθησειακού ανέβασε το ρεκόρ του στο 7-1-0 και αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες του.
Με πάρα πολλές αλλαγές και για πρώτη φορά ταυτόχρονα στην 11άδα και τους πέντε παίκτες γεννημένους του 2002, η ομάδα μας καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση νίκη, έστω κι αν δεν έπιασε πολύ υψηλά επίπεδα απόδοσης.
Στο 15′ κέρδισε πέναλτι ο Παπαδάκης, το εκτέλεσε άψογα ο Πανδής και άνοιξε το σκορ, με τον Ζιγγιρίδη στο 25′ να σκοράρει έπειτα από καιρό για το 2-0, έπειτα από ασίστ του Παπαδάκη.

Για να κατακτηθεί και τυπικά η πρώτη θέση του ομίλου, απαιτούνται 3 βαθμοί στους επόμενους 3 αγώνες. Σε αυτόν με τη Δάφνη Π. Φαλήρου (Σάββατο 5/3, 17:00) υπάρχει και έξτρα κίνητρο… αν δεν ηττηθούμε, θα κλείσουμε 1 χρόνο αήττητοι ως παιδικό τμήμα, παρότι με διαφορετικούς παίκτες!!!
ΑΠΟΛΛΩΝ: Πατεράκης, Δερμιτζάκης, Μαζέτας, Παγώνης, Ανδρινόπουλος, Κανέλλος, Πίκουλας, Χατζής, Παπαδάκης, Πανδής, Ζιγγιρίδης. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Παπαγεωργίου, Μέρμηγκας, Οικονόμου.