ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
1 - 1
25 Οκτωβρίου 2014 - 13:00:00 ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 4

Λίγο… απ’ όλα

Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Παράδεισο για την ομάδα Παίδων του Απόλλωνα, στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ. Νίκη στο Θουκυδίδειο, ήττα στο Soccer Link.

Θετικό κρίνεται το αποτέλεσμα που απέσπασε η παιδική ομάδα του Απόλλωνα στην έδρα του Παραδείσου, δεδομένου ότι αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις και απέναντι σε έναν αντίπαλο που θα διεκδικήσει πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη ξεκίνησε καλά, με πολύ καλό πρέσινγκ και σχετικά καλή κυκλοφορία, παρά τις μικρές διαστάσεις του γηπέδου. Δεν μπόρεσε, όμως, να εκμεταλλευτεί τις τρεις ευκαιρίες που δημιούργησε με συνέπεια να βρεθεί πίσω στο σκορ, έπειτα από ασταθή απόκρουση του Βασσάλου. Αμεσα (στο 20′) ήρθε η ισοφάριση, με όμορφη ενέργεια και μακρινό σουτ του Αγγελόπουλου.

Το παιχνίδι ισορρόπησε, σπάνια όμως έκτοτε είδαμε την μπάλα να μένει στο χορτάρι. Πήγε στη δύναμη και το δεύτερο ημίχρονο ήταν κακό για την ομάδα μας, έτσι το αποτέλεσμα δεν άλλαξε. Καλύτεροι παίκτες μας στο ματς οι Αγγελόπουλος και Κανέλλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Μέρμηγκας (40′ Μητρόπουλος), Κανέλλος, Αντωνόπουλος, Δοροβάτας, Οικονόμου (50′ Κιτσόπουλος), Παπαδάκης (50′ Δάρας), Κρόι, Δημητράκος (36′ Νικολαΐδης), Αγγελόπουλος, Γκούστης (36′ Χατζής).

Respect CupΣτο τουρνουά όπου αγωνίζονται οι γεννημένοι το 2000 είχαμε ρεπό. Ως τώρα έχουμε κάνει το 2 στα 2.

Θουκυδίδειο: Οι «κόκκινοι διάβολοι» (γεννηθέντες το 2001) επικράτησαν 4-0 του Πανερυθραϊκού, σε ένα πιο δύσκολο απ’ όσο δείχνει το σκορ παιχνίδι. Στο πρώτο 20λεπτο ο αντίπαλος υπερείχε και η ομάδα μας δεν έπαιζε σωστά. Μετά ισορροπήσαμε, βάλαμε την μπάλα κάτω και ήρθε η νίκη με τα γκολ των Στεργιώτη (2), Ζιγγιρίδη και ένα αυτογκόλ, σε σέντρα του τελευταίου. MVP ο Στεργιώτης.

Soccer linkΟι γεννηθέντες το 2000 έχασαν 3-0 από την Ακαδημία της Γιουβέντους. Προσπάθησαν, αλλά ο αντίπαλος έπαιξε καλύτερα. Στο τέλος του αγώνα χάθηκε πέναλτι από τον Τσακνάκη.