1 - 11
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
7 Απριλίου 2019 - 18:00:00 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 12

11 γκολ στην καλύτερη άμυνα του ομίλου!

Την 4η θέση του ομίλου τους στη φάση των ισχυρών καπάρωσαν οι Νέοι του Απόλλωνα, με το απίστευτο 11-1 επί των μέχρι πρότινος ισόβαθμών μας Πατησίων!

Πριν ξεκινήσει ο αγώνας στο Γαλάτσι, γνωρίζαμε ότι θα ήταν ντέρμπι, δεδομένου ότι Πατήσια (γηπεδούχοι) και Απόλλωνας (φιλοξενούμενοι) έχοντας από 20 βαθμούς, διεκδικούσαν την 4η θέση του ομίλου.

Και πράγματι, για ντέρμπι… ξεκίνησε το ματς: ο Απόλλωνας βρέθηκε στο 5ο λεπτό να χάνει με πέναλτι και απέναντί του είχε την καλύτερη, μέχρι χθες, άμυνα του πρωταθλήματος.

Μετά το 15’, όμως, οι παίκτες του Αντώνη Ταβερνάρη… αφηνίασαν και πετυχαίνοντας το ένα γκολ πιο εντυπωσιακό από το άλλο, έφτασαν στο απίστευτο 11-1 (ημίχρονο 5-1), με τα Πατήσια από ένα σημείο και μετά να έχουν καταρρεύσει!

«Σαν να ήπιαν το μαγικό φίλτρο», σχολίασε χαρακτηριστικά ο κόουτς, που εκτός των γκολ (Χαραλάμπους 4, Χατζής 2, Λιούσης 2, Σπανός 1, Κουσουλής 1, Τσιπίσης 1), είδε την ομάδα του να έχει τρία δοκάρια και αρκετές τελικές ακόμα!

Η δεύτερη φάση στους ισχυρούς κλείνει με αντίπαλο την Ελευθερούπολη (εντός), σε ένα ματς όπου η ομάδα μας θα έχει πολλές αναγκαστικές απουσίες. Σε κάθε περίπτωση, έχει εξασφαλίσει την 4η θέση και στους «24» θα υποδεχθεί τον 7ο του ομίλου (ή Νέα Ιωνία ή Ελευθερούπολη ή Πανερυθραϊκό).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Μαζέτας, Κιτσόπουλος, Λαφιατής, Παπαθανάσης, Σπανός, Λιούσης, Βουγιουκλάκης, Χατζής, Χαραλάμπους, Τσιπίσης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Κουσουλής, Ντίνης, Τζανετής.