1 - 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
10 Φεβρουαρίου 2018 - 17:30:00 ΡΟΥΦ 6

Τους ξέφυγε η νίκη στο τέλος!

Εκεί που όλα έδειχναν ότι η ομάδα Νέων θα έφευγε με ένα πολύ σημαντικό τρίποντο από το Ρουφ, ήρθε η ισοφάριση στο τέλος να μας αφήσει με πικρή γεύση.

Στην τέταρτη ισοπαλία τους (και δύο νίκες) σε έξι αγωνιστικές στο πλαίσιο της 2ης φάσης του πρωταθλήματος, υποχρεώθηκαν οι Νέοι του Αντώνη Ταβερνάρη.

Σε ένα δύσκολο παιχνίδι, η ομάδα μας είχε τον έλεγχο στο πρώτο 20λεπτο, πίεσε πολύ και είχε σουτ του Παγώνη στο οριζόντιο δοκάρι στο 20′.

Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου ανέβασαν την απόδοσή τους οι γηπεδούχοι, πίεσαν πιο ψηλά και είχαν και αυτοί δοκάρι, συν μία καλή ευκαιρία που απέκρουσε ο Βασσάλος από κοντά.

Στο β’ μέρος έγιναν αλλαγές στον σχηματισμό και το παιχνίδι «άνοιξε» περισσότερο.

Στο 60′ δεν δόθηκε πέναλτι και κόκκινη σε ανατροπή του Παπαδάκη, ακριβώς πάνω στη γραμμή της περιοχής, λίγο αργότερα όμως, έπειτα από σέντρα του Παπαθανάση, ο Ζιγγιρίδης τέλειωσε τη φάση γράφοντας το 0-1.

Στο 70′ με πολύ ωραίο «1-2» ο Συγγρός μπήκε στην περιοχή, σούταρε δυνατά αλλά η μπάλα τράνταξε το δοκάρι…

Αφού, λοιπόν, δεν έγινε το 0-2 και παρά το γεγονός ότι φαινόταν να έχουμε τον έλεγχο, το Ρουφ ισοφάρισε σε μια ξαφνική αντεπίθεση.

Το αποτέλεσμα δεν θεωρείται κακό, ωστόσο με νίκη ο Απόλλωνας θα ανέβαινε στην κορυφή, σε έναν όμιλο που γίνεται… χαμός!

Μετά το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας, η ομάδα μας υποδέχεται τον Χολαργό.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Αντωνόπουλος, Μπαϊράμι, Σαράντος, Νικολόπουλος, Χατζής, Σπανός, Κιτσόπουλος, Κρόι, Παπαδάκης, Παγώνης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκανΠαπαθανάσης, Κανέλλος, Συγγρός, Μαζέτας, Ζιγγιρίδης.