ΣΟΥΡΜΕΝΑ 2 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΣΟΥΡΜΕΝΑ 2
0 - 1
1 Δεκεμβρίου 2019 - 16:30:00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 11

Απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, που αποτελείται από παιδιά γεννημένα το 2005, ο Απόλλωνας πανηγύρισε την 6η συνεχόμενη νίκη του.

Είχαμε τον έλεγχο στο α’ ημίχρονο, ήμασταν απειλητικοί αλλά δεν εκδηλώσαμε καθαρή τελική, εκτός του καθαρού πέναλτι που κέρδισε και αξιοποίησε ο Χασιώτης στο 20′.

Ο ίδιος ρυθμός συνεχίστηκε στο πρώτο 15λεπτο του β’ ημιχρόνου και είχαμε μια εξαιρετική ευκαιρία με τον Χασιώτη, όπου ο τερματοφύλακας είπε «όχι».

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα πιεστήκαμε, με τα Σούρμενα να ανεβάζουν κι άλλους επιθετικούς, τελικά όμως το 0-1 δεν άλλαξε.

Με δύο αγωνιστικές να απομένουν, έχουμε σίγουρο το μπόνους της 3ης θέσης (+1 βαθμός στον επόμενο όμιλο των ισχυρών) και κυνηγάμε το κάτι παραπάνω, ήτοι πλασάρισμα στην πρώτη δυάδα.

Απόλλων: Ζαπάντης, Κωνσταντινίδης, Κρομμύδας, Κωνσταντόπουλος, Κυριακού, Κοχλιός, Λέκα, Γεωργακόπουλος, Κάινιχ, Φλουρέντζου, Χασιώτης.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Μπατσαλιάς, Χορν, Μαστόρης, Μέντη, Αξαρλής.0