ΤΡΑΧΩΝΕΣ
0 - 1
19 Μαρτίου 2016 - 13:00:00 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ 10

Συντήρηση δυνάμεων

Ακόμα μία νίκη για την ομάδα Παίδων του Απόλλωνα, αυτή τη φορά στους Τράχωνες με 1-0.

Σε ένα παιχνίδι με βαθμολογικό ενδιαφέρον μόνο για τους γηπεδούχους, ο Απόλλωνας σημείωσε την 9η νίκη του σε 10 αγώνες (και μία ισοπαλία) στη β’ φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Καλοί οι παίκτες του Αντώνη Ταβερνάρη στο πρώτο ημίχρονο, πολύ μέτριοι στο δεύτερο, πήραν τελικά τη νίκη με το γκολ του Ζιγγιρίδη στο 20′, με σουτ από τα 30 μ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι έμειναν εκτός αποστολής όσοι ποδοσφαιριστές είχαν ενοχλήσεις, προκειμένου σε 20 μέρες, στο πρώτο παιχνίδι νοκ-άουτ, να είμαστε με το καλύτερο δυνατό ρόστερ.

Η β’ φάση ολοκληρώνεται με εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Αρη Χολαργού, το οποίο λόγω 25ης Μαρτίου θα διεξαχθεί το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο (2-3/4).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Πατεράκης, Παπαγεωργίου, Φλουρέντζου, Αντωνόπουλος, Ανδρινόπουλος, Κανέλλος, Πάνου, Σπανός, Ζιγγιρίδης, Ζαχάκος, Οικονόμου. Στο ημίχρονο πέρασαν στο γήπεδο οι Μαζέτας, Χατζής, Πανδής, Πίκουλας, Σκόντζος.