ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ
0 - 0
7 Νοεμβρίου 2015 - 12:30:00 ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 7

Κολλημένοι με τα «Χ»

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για τους Νέους μας, που όπως και οι Ανδρες την ίδια μέρα, κόλλησαν στο 0-0 με αντίπαλο τον Τριφυλλιακό.

Συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της η ομάδα μας αλλά παρόλα αυτά εξακολουθεί και παραμένει στο παιχνίδι της πρόκρισης.
Στον αγώνα με τον Τριφυλλιακό ο κόουτς Γιάννης Γουρδουμπάς επέλεξε να κατέβει με ένα αμυντικό χαφ, κάτι το οποίο δεν έφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα, αντιθέτως δημιούργησε πολλά αμυντικά κενά, με τον Γκάνια εμφανώς ανέτοιμο και τον Κούρο να προσπαθεί σχεδόν μόνος του. Παρ’ όλα αυτά δημιουργήσαμε δύο πολύ καλές φάσεις για γκολ, μια με τον Χρηστάκη νωρίς-νωρίς και μια με τον Σταύρο Συγγρό.

Με την είσοδο του Καραούζα γίναμε περισσότερο κινητικοί στην επίθεση, με τον ίδιο να χάνει την πιο κλασική ευκαιρία του αγώνα, καθώς αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ 10’ πριν τη λήξη.
Επόμενος αγώνας με την Αγία Παρασκευή, όπου το τρίποντο είναι επιτακτική ανάγκη.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Αρτσάνος, Χρηστάκης (36’ Σαράντος), Κούκος, Θεοδωρακόπουλος (72’ Καραχάλιος), Καραούζας Παντ., Συγγρός Σ. (60’ Κανέλλος), Κούρος (64’ Θαλασσέλης), Συγγρός Β. (36’ Καραούζας Παν.), Γκάνιας (36′ Αλεξανδράκης), Κέφης.

Respect Cup
Ηττα για την ομάδα μας από την πολύ καλή Καλλιθέα (1-3). Κόντρα σε έναν ανώτερο αντίπαλο, τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, μείωσαν σε 1-2 με τον Μαρινάγη δέκα λεπτά πριν τη λήξη, αλλά με γκολ στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Σαντοριναίος, Νικολόπουλος, Δημάκης, Αλεξανδράκης, Μητρόπουλος, Γεωργούτσος, Μαρινάγης, Κουβαρδάς, Αλεξόπουλος, Καλλιαμπάκος, Παπακωνσταντής, Κυριαζής.
Soccerlink
Νίκη για τους Εφηβους επί της Βίλεμ (2-1), σε ένα ματς που από το πουθενά είχε επεισοδιακό φινάλε.
Στο α’ ημίχρονο η ομάδα μας είχε πολλές φάσεις αλλά δεν έβρισκε δίχτυα και μάλιστα δύο φορές κινδύνεψε, με τον Βασσάλο να κάνει δύο πολύ καλές αποκρούσεις. Τελικά, προηγηθήκαμε στο 30′ με τον Κυριαζή, συνεχίζοντας να έχουμε την κατοχή της μπάλας και χαμένες τελικές.
Στο β’ μέρος συνεχίσαμε να πιέζουμε και το 2-0 ήρθε στο 50′ με κεφαλιά του Μπαϊράμ σε κόρνερ. Στο 55′ οι αντίπαλοι έμειναν με 10, απόρροια των συνεχών διαμαρτυριών τους προς το διαιτητή. Κι ενώ το ματς πήγαινε καλά, δεχθήκαμε γκολ δέκα λεπτά πριν τη λήξη από μία ατομική ενέργεια και χρειάστηκε να αμυνθούμε στο τέλος, ώστε να κρατήσουμε τη νίκη.
Με τη λήξη οι αντίπαλοι (παίκτες, προπονητής, γονείς!!!) άρχισαν να βρίζουν το διαιτητή και τους δικούς μας παίκτες, να κλωτσάνε μπάλες και κάδους, να τσακώνονται μεταξύ τους, μία συμπεριφορά απαράδεκτη που προς τιμήν της δικής μας ομάδας, έμεινε αναπάντητη. Και πρέπει να δοθούν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον κόουτς Βασίλη Κούκο, για την ψυχραιμία που επέδειξαν.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Μπαριάμ, Ντισεμέν, Παπακωνσταντής, Σαντοριναίος, Γεωργίου, Ηλιόπουλος, Γέμελος, Κολυβέρης, Κρητικάκης, Κυριαζής, Ρήγος.